آخرین آمار کرونا در ایران تا 29 خرداد / 5 استان در وضعیت قرمز

وب‌گاه تابناک مشاهده در مرجع
آخرین آمار کرونا در ایران تا 29 خرداد / 5 استان در وضعیت قرمز

از میان موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در 24 ساعت اخیر، آزمایش 2596 تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید -19» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، اما هنوز برخی شان بستری هستند و از ظهر دیروز تا امروز 930 تن بر شمارشان افزوده شده است.

پس از شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام تست‌های ویژه، شمار مبتلایان از 197 هزار تن گذشت. برای دیدن آخرین آمار، کلیک کنید

به گزارش «تابناک»؛ دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، دو هزار و 596 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که 930 مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به 197 هزار و 647 تن رسید. وی در ادامه گفت: در 24 ساعت اخیر، 87 تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به 9 هزار و 272 تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه 156 هزار و 991 تن بهبود یافته‌اند. لاری افزود: 2795 نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند. همچنین تا کنون یک میلیون و 344 هزار و 599 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است. وی ادامه داد: استان‌های بوشهر، خوزستان، آذربایجان‌های شرقی، کرمانشاه و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند. بر پایه آمار‌های 24 ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان 5.6 درصد است که با نرخ مرگ در جهان، یعنی 9.2 درصد فاصله دارد و به همین تناسب، «نرخ بهبود» در ایران 94.4 درصد است که وضعیتی امیدبخش نشان می‌دهد.

برای مشاهده آخرین و به روزترین آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبود یافتگان ویروس کرونا و همچنین اطلاع از «نرخ مرگ» و «نرخ بهبود» در کشورمان و جهان، اینجا را کلیک کنید.