اجتماعی

اجتماعی

خبرگزاری تسنیم

بدون شک رونق و جهش تولید و تحقق اقتصاد دانش بنیان به عنوان اصلی ترین راهبرد اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب که منتج به رفع گره های اقتصادی و معیشتی جامعه خواهد شد، از طریق توجه جدی دولت آینده و مجلس به "صنعت ماشین سازی" محقق خواهد شد.

«زنان در معرض خشونت» در انتظار قانونی نجات دهنده
خبرگزاری ایسنا

قریب به 10 سال از تدوین لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت توسط معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری می‌گذرد اما هم چنان تصویب آن در کمیسیون اصلی لوایح دولت برای ارائه آن به مجلس با تعلل مواجه است.

برنامه عملیاتی برای برخورد با متخلفان بهداشتی در وضعیت کرونایی ارائه می‌شود
خبرگزاری ایرنا

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: در جلسه آتی پیشنهاد عملی، قاطع و بازدارنده برای افراد و صنوف بی‌تفاوت نسبت به پروتکل‌های بهداشتی ارائه می‌شود تا برخوردهای لازم انجام گیرد چراکه عده‌ای همچنان وضعیت را عادی پنداشته و بر این خطای خود اصرار می‌ورزند.

ویدئو / از عادی‌سازی روابط سودان و اسرائیل تا آتش‌بس در لیبی
خبرگزاری ایسنا

در این شماره از بسته اخبار بین‌الملل ایسنا، خبرهایی از تازه‌ترین تحولات انتخاباتی آمریکا، عادی‌سازی روابط سودان و اسرائیل، امضای توافق آتش‌بس در لیبی و چند خبر دیگر را مرور می‌کنیم.

گروه های ارزیاب 3 شهر و 31 روستای استان همدان را بررسی کردند
خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان گفت: شش تیم، چهار آمبولانس، چهار پرسنل، 16 نجاتگر، دو وانت کمکدار، شش پرسنل در تیم آماده لجستیک و هشت دستگاه خودروی آماده سبک و سنگین سه شهر و 31 روستا را ارزیابی کردند.

اعلام نتایج آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی تا 20 آبان
خبرگزاری ایسنا

بنا بر اعلام مرکز آزمون جهاددانشگاهی، نتایج اولیه آزمون‌های استخدامی کشوری شرکت کار و تامین اجتماعی «متعلق به سازمان تامین اجتماعی»، نیروگاه‌های شیروان و شهید کاوه قاین و دهیاری‌های تابعه استان گیلان تا 20 آبان ماه توسط مرکز آزمون جهاددانشگاهی اعلام می‌شود.

امکان گزارش آنلاین سرقت خودرو به پلیس
خبرگزاری ایسنا

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد که به زودی امکان ثبت گزارش آنلاین سرقت خودرو فراهم خواهد شد.

پیمان ممنوعیت جنگ‌افزارهای هسته‌ای تا 90 روز دیگر اجرایی می‌شود
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سازمان ملل یکشنبه اعلام کرد که 50 کشور «پیمان ممنوعیت جنگ‌افزارهای هسته‌ای» (TPNW) را تصویب کرده‌اند و زمینه اجرای این معاهده تا 90 روز دیگر فراهم شده است.

نقش موثر استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در کاهش آلودگی هوا
خبرگزاری ایسنا

یک کارشناس ارشد مهندسی انرژی با اشاره به اینکه طبق گزارش بانک جهانی، عمده مشکلات آلودگی هوای تهران ناشی از آلاینده‌های خودروها به‌ویژه خودروهای سنگین و نیمه سنگین فرسوده است، گفت: نیروگاه‌های فسیلی نیز در افزایش آلاینده‌ها و تشدید آلودگی هوا موثر هستند. از این رو حرکت به سمت استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر می‌تواند نقش موثری در کاهش آلودگی هوا داشته باشد.

ماموریت جدید مدیریت بحران تهران برای اجرای امدادونجات بین‌المللی در ایران
خبرگزاری ایسنا

معاون مقابله، آمادگی و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از ماموریت جدید این سازمان برای هماهنگی و سازماندهی تیم‌های بین‌المللی جستجو و نجات شهری در کشور خبر داد.

زندگی سخت بشر با کرونا / آینده ویروس، همچنان در ابهام
خبرگزاری ایسنا

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه فعلا پیش بینی برای آینده کرونا متصور نیستیم، گفت: طی این مدت رعایت پروتکل‌های بهداشتی را آسان گرفتیم و کسی برای رعایت آن‌ها سختگیری نکرد. از طرفی عده‌ای از مردم هنوز هم کووید -19 را باور ندارند و با افتخار بدون ماسک بیرون می‌روند که این مسائل منجر به تشدید آلودگی می‌شوند.

راه اندازی مرکز یادگیری معلم / اعلام فراخوان اشتراک تولیدات معلمی در آینده نزدیک
خبرگزاری ایسنا

مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری های آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ضمن اعلام جزئیات راه اندازی مرکز یادگیری معلم از اعلام فراخوانی در آینده نزدیک برای اشتراک گذاری تولیدات محتوایی معلمان خبر داد.

تبدیل برج میلاد به مرکز "دیپلماسی فرهنگی"
خبرگزاری ایسنا

معاون شهرسازی شهرداری تهران با اشاره به تصویب طرح جدید برج میلاد در کمیسیون ماده 5 اعلام کرد: شهرداری تهران برای 120 هکتار محدوده جدید برج میلاد، چشم انداز ایجاد "مرکز دیپلماسی فرهنگی" ترسیم کرده است.

خبرگزاری تسنیم

روسای دانشگاه‌ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور در نامه‌ای خطاب به مقام معظم رهبری ضمن قدردنی از راهنمایی‌های حکیمانه و حمایت‌های کریمانه ایشان نوشتند: عزم راسخ خود و همکاران سختکوش در تمامی رده‌ها را برای صیانت از سلامت مردم اعلام می‌کنیم.

حل مشکل پرداخت اضافه کاری و ماموریت در دستگاه های دولتی از محل درآمدهای مالیاتی
خبرگزاری ایسنا

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از حل مشکل پرداخت اضافه کاری و ماموریت در دستگاه های دولتی از محل درآمدهای مالیاتی تا پایان سال جاری خبر داد.