استان آذربایجان شرقی

استان آذربایجان شرقی

نخستین شتاب دهنده تخصصی رباتیک کشور در آذربایجان‌شرقی راه اندازی می‌شود
خبرگزاری ایرنا

تبریز - ایرنا - سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به سابقه درخشان دانشگاه آزاد ایلخچی در مسابقات مختلف داخلی و خارجی رباتیک و مقام‌های متنوع کسب شده توسط تیم رباتیک این دانشگاه، نخستین شتاب دهنده تخصصی رباتیک کشور در این دانشگاه راه اندازی می‌شود.

بیشتر محورهای مواصلاتی زیر بارش برف
خبرگزاری دانا

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: محور چالوس در شمال استان تهران که به دلیل بارش برف سنگین مسدود شده بود، صبح امروز پنج‌شنبه توسط نیروهای راهداری بازگشایی شد.

وضعیت راه‌های کشور؛ جاده چالوس بازگشایی شد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: محور چالوس در شمال استان تهران که به دلیل بارش برف سنگین مسدود شده بود، صبح امروز پنج‌شنبه توسط نیروهای راهداری بازگشایی شد.

نخود در کرمانشاه و بیکاران به دنبال نخود سیاه
خبرگزاری ایرنا

کرمانشاه - ایرنا - استان کرمانشاه در تولید نخود رتبه اول کشور را دارد اما در فرآوری آن که می‌تواند اشتغالزایی و سالانه میلیون‌ها دلار ارزآوری برای استان و کشور داشته باشد، حرفی برای گفتن ندارد.

معرفی حلال سبز غیر سمی برای صنایع کفش
خبرگزاری ایسنا

محققان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان جایگزین ماده متیل کلراید سمی و سرطان‌زا را برای صنایع کفش معرفی کردند که به گفته آنها این ماده در گذشته وارداتی بوده و به دلیل اعمال تحریم‌ها قیمت آن نوسان داشته است.

سوانح رانندگی منجر به فوت در آذربایجان‌شرقی 11 درصد کاهش یافت
خبرگزاری ایرنا

تبریز - ایرنا - سرپرست پلیس راه آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه در 9 ماهه امسال بر اثر سوانح رانندگی در جاده‌های استان 505 نفر کشته شدند، گفت: سوانح رانندگی منجر به فوت در محورهای برون شهری استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 درصد کاهش یافته است.

اردوی 2 هفته‌ای تیم ملی تیراندازی با کمان ایران در کیش
خبرگزاری میزان

ملی‌پوشان تیراندازی با کمان ایران در طول دو هفته حضور خود در جزیره کیش، تمرینات آماده‌سازی‌شان را پشت‌سر خواهند گذاشت.

سریلانکا خواهان افزایش تعامل با جمهوری اسلامی ایران است
خبرگزاری ایرنا

تبریز - ایرنا - سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در سری‌لانکا گفت: دولت فعلی سری‌لانکا، یک دولت مردم‌گراست که خواهان تعامل مسالمت‌آمیز با جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف است.

جایزه جهانی ایثار به نام سردار شهید سلیمانی نام‌گذاری شد
خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعید رضا عاملی در تشریح جلسه روز سه‌شنبه اول بهمن این شورا که با حضور رییس جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: در آغاز جلسه اعضای شورا از مردم ایران به خاطر حضور در حماسه تشییع سردار شهید سپهبد سلیمانی که نماد پیوند مردم ایران با همه تنوع‌های قومی، فرهنگی هم عهد شدن با انقلاب بود تشکر کردند. عاملی همچنین با اشاره...

خبرگزاری دانا

تجاوز به حاکمیت سرزمینی عراق و علیه یک مقام رسمی نظامی در کشور ثالث، قطعا صورت گرفته است و دولت متجاوز ایالات متحده آمریکا، بایستی پاسخگوی عملیات تروریستی خود باشد.

کولاک راه ارتباطی 24 روستای آذربایجان‌شرقی را بست
خبرگزاری ایرنا

تبریز - ایرنا - معاون راهداری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در پی بروز پدیده کولاک شب گذشته راه ارتباطی 24 روستای استان بسته شد.

وب‌گاه تابناک

برف و باران در محورهای اکثر استان‌ها / لزوم تردد با زنجیر چرخ در برخی محورها
خبرگزاری ایسنا

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی اکثر استان‌های کشور خبر داد.

جایزه جهانی ایثار به نام سردار شهید سلیمانی نام‌گذاری شد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تصویب نام‌گذاری جایزه جهانی ایثار که از سوی سردار سلیمانی پیشنهاد شده بود، به نام این سردار شهید در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.