اجتماعی وب‌گاه الف

اجتماعی وب‌گاه الف

یک بام و دوهوای اینترنت «شاد»/ آیا وزارت ارتباطات سر کیسه اینترنت شاد را شل کرده است؟

وزیر آموزش و پرورش روز گذشته در گفت‌وگویی در پاسخ به این پرسش که «چرا همچنان هزینه حجم مصرفی اینترنت در سامانه شاد رایگان نشده است»، اعلام کرد که «وزارت ارتباطات در این زمینه قول رایگان شدن حجم مصرفی اینترنت نرم افزار شاد را داده است و آموزش و پرورش تحقق این وعده را حتما پیگیری خواهد کرد» و ساعاتی بعد هم وزیر ارتباطات گفت: «شاد نزدیک 2 هفته است که رایگان است»!

کمر خمیده نظام سلامت در موج سوم کرونا

بسیاری از کارشناسان نظام سلامت تاکید دارند که موج سوم کرونا، بسیار سهمگین تر از امواج قبلی این بیماری است. تحلیلگران از یک نقطه خطرناک در نظام سلامت سخن می گویند که در آن کادر درمان نتواند پاسخگوی افزایش روزافزون بیماران مبتلا به کرونا باشد. در آن صورت، بیمارستان ها صرفا به محل تجمع بیماران مبتلا به کرونا تبدیل می شوند و نه محل درمان آنها.

دفتر ایکوموس ایران، از درگذشت سید محسن حبیبی معمار، شهرساز و عضو پیوسته این موسسه فرهنگی و استاد دانشگاه تهران خبر داد.

جدول زمانی پخش برنامه‌های درسی دانش آموزان ابتدایی و متوسطه در روز دوشنبه 7 مهر ماه 99 از طریق شبکه‌های آموزش، چهار و قرآن اعلام شد.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اعلام کرد که در سبد خرید مخاطبان رشد چشمگیر خرید بازی‌های بومی ایرانی به چشم می‌خورد.

با ادامه یافتن شرایط جوی حاکم بر هوای پایتخت طی ساعات آینده، آمار کیفیت سالم هوای تهران در سال جاری به صد و چهلمین روز می رسد.

رئیس پلیس فتای استان زنجان از شگرد جدید کلاهبرداران سایبری اینترنت رایگان برای معلمان خبر داد و از شهروندان خواست در این باره هوشیار باشند.

مدیرعامل همراه اول: نیاز اصلی کشور تامین محتوای منطبق با رشد فناوری است

همراه اول برای ارائه سرویس های کاربردی 5G در کشور سه تفاهم نامه چندجانبه امضا کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان البرز گفت: ترافیک سنگینی در محور چالوس - کرج محدوده مرزن‌آباد در جریان است.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: جذب نیرو از طریق کانال‌هایی غیر از دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی به دلیل پایین آمدن کیفیت آموزشی در مدارس در این کمیسیون رد شد.

تخلیه روستاهای مرزی آذربایجان غربی تکذیب شد

فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی صدور هرگونه ابلاغیه برای تخلیه روستا‌های مرزی استان آذربایجان غربی را تکذیب کرد.

وزیر کار با اشاره به اینکه در صورت تامین منابع وام 10میلیونی کرونا به شغل خبرنگاری پرداخت می شود گفت: قانون نیازمند اصلاح است. سنوات خبرنگاران بعد از جابه جایی از یک مجموعه به مجموعه دیگر نباید صفر شود.

آزمایشات جدید 90 دقیقه ای که می تواند کرونا ویروس و آنفلوانزا را تشخیص دهد از هفته آینده در سطح بیمارستان ها و مراکز درمانی انگلستان توزیع خواهد شد.

فرمانده ناجا: پلیس با ناامن کنندگان فضای مجازی قاطعانه برخورد کند

فرمانده ناجا با بیان اینکه باید فضای مجازی را برای جولان مجرمان ناامن کنیم, گفت: پلیس فتا باید قاطعانه و در چارچوب قانون با افرادی که باعث ناامنی می شوند، برخورد

رئیس پلیس راه مازندران از اعمال محدودیت‌های جدید در راه‌های مواصلاتی این استان خبر داد و گفت: تا عادی شدن شرایط اپیدمی ویرووس کرونا مردم از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند.