آموزشی خبرگزاری ایسنا

آموزشی خبرگزاری ایسنا

تشخیص دقیق کووید -19 با یک الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی

پژوهشگران آمریکایی، یک الگوریتم رایانه‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع کرده‌اند که می‌تواند کووید -19 را با دقت بالا تشخیص دهد.

بررسی سیاره پر رمز و راز "زهره"

به نظر می‌رسد "مشتری" به دلیل جرم خود باعث ایجاد مشکلات سیاره‌ای شده است. مشتری زمانی که بقیه منظومه شمسی حدود 4.5 میلیارد سال پیش تشکیل شد، شکل گرفت. در زمان شکل‌گیری، مشتری به دلیل فعل و انفعالات با صفحه (disc) ای که سیارات از آن شکل می‌گیرند به خورشید نزدیکتر و سپس از آن دور می‌شود. این حرکت به نوبه خود، سیاره زهره را تحت تأثیر قرار داده است.

بهره‌برداری از 4 پروژه معاونت علمی و وزارت جهاد کشاورزی با دستور روحانی

رئیس جمهور در بیست و ششمین هفته از افتتاح طرح‌های مهم ملی کشور با شعار تدبیر و امید برای جهش تولید، 4 پروژه مهم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت جهادکشاورزی را افتتاح کرد.

تعدیل نیرو در تعدادی از دانشگاه‌های استرالیا به دلیل شیوع کووید -19

دانشگاه "نیو ساوت ولز"(UNSW) استرالیا اعلام کرد که در راستای مقابله با خسارات مالی حاصل از شیوع کروناویروس، تعدیل نیرو می‌کند.

تاثیر میکروبیوم روده بر واکنش مبتلایان به سرطان پروستات نسبت به درمان

پژوهشگران کانادایی در بررسی جدیدی دریافتند که میکروبیوم روده بیماران مبتلا به سرطان پروستات می‌تواند نقش مهمی در واکنش آنها نسبت به درمان داشته باشد.

ویدئو / از کشف دریاچه‌های جدید مریخ تا راز شگفت‌آور کلاغ‌ها

در این شماره از بسته اخبار علم و فناوری ایسنا، خبرهایی از کشف دریاچه‌های جدید در سیاره مریخ، پرواز بزرگترین هواپیمای هیدروژنی جهان، تأثیر مثبت واکسن شرکت مدرنا بر سالمندان، کشف خودآگاهی در کلاغ‌ها و دو خبر دیگر را مرور می‌کنیم.

امشب آخرین مهلت ثبت‌نام جاماندگان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

فرصت مجدد برای ثبت نام جاماندگان شرکت در مصاحبه دکتری تخصصی سال 99 دانشگاه آزاد اسلامی امشب پایان می‌پذیرد.

ظرفیت پذیرش آزمون ارشد پزشکی اعلام شد / تاثیر 20درصدی معدل کارشناسی در پذیرش دانشجو

در آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال 99، بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، بیش از 46 هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که بیش از 40 هزار نفر آنها در نهایت پذیرش خواهند شد.

از تخلفاتی که در مقالات صورت می‌گیرد تا تجمیع پژوهشکده‌ها / پخته‌خواری پژوهشی ممنوع

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: خبرهایی در حوزه تخلفات مقالات پژوهشی از مجامع بین‌المللی منتشر می‌شود و نظام علمی ما را زیر سوال می‌برند. باید با هر نوع تخلف، کژی و انحراف در نظام علمی، برخورد صریح، شفاف و قاطع داشته باشیم.

رنگ گل‌ها در واکنش به گرمایش زمین در حال تغییر است!

گونه‌های مختلف حیوانات و گیاهان روش‌های مختلفی را برای کنار آمدن با تغییرات آب و هوایی که عمدتا به وسیله ما انسان‌ها بر آنها تحمیل شده است، دارند و یک مطالعه جدید نشان داده است که گل‌ها در واکنش به گرم شدن کره زمین رنگ خود را تغییر می‌دهند.

سفر رییس جهاد دانشگاهی به استان گیلان

حمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی کشور در سفر یک روزه خود به استان گیلان، ضمن نشست با رئیس، معاونان و روسای مراکز جهاد دانشگاهی استان، با استاندار و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی دیدار کرد. همچنین عملیات ساخت مجتمع فرهنگی - آموزشی جهاد دانشگاهی با حضور رئیس جهاد دانشگاهی در چابکسر به طور رسمی آغاز شد.

آغاز احداث مجتمع فرهنگی - آموزشی جهاد دانشگاهی در چابکسر

عملیات ساخت مجتمع فرهنگی - آموزشی جهاد دانشگاهی با حضور رئیس جهاد دانشگاهی و مسئولان استانی در چابکسر به طور رسمی آغاز شد.

3 برابر میانگین دانشگاه‌های کشور ساخت و ساز داشته‌ایم

مدیر دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه رازی گفت: طی هفت سال گذشته میزان ساخت و سازها و فضاهای کالبدی ساخته شده در دانشگاه رازی سه برابر میانگین دانشگاه‌های کشور بوده است.

سرفصل دروس کارشناسی زبان فرانسه تصویب شد

کلیات سرفصل دوره کارشناسی زبان و ادبیات فرانسه و جزئیات این برنامه به تصویب شورای تحول و ارتقای علوم انسانی رسید.

برگزاری نخستین پویش رسانه‌ای دانشگاهیان در فراق اجتماع اربعین

نخستین رویداد و پویش رسانه ای دانشگاهیان در فراق اجتماع اربعین برگزار می‌شود.

ثبت رکورد سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد انزلی / حمایت از فعالیت‌های تحقیقاتی جهاددانشگاهی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد دانش بنیان در راستای پیشرفت و توسعه کشور می‌تواند از ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی بهره‌مند شود.