آموزشی خبرگزاری ایسنا

آموزشی خبرگزاری ایسنا

نتایج دومین فراخوان طرح‌های پژوهشی مشترک ایران و ترکیه

طرح‌های منتخب مشترک پژوهشگران ایرانی و ترکیه‌ای در چارچوب برنامه TUBITAK-MSRT-NIMAD Joint Call 2020 (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، توبیتاک و نیماد) معرفی شدند.

دانشجویان نباید برای واکسیناسیون مسافرت کنند

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: برنامه‌ریزی وزارت بهداشت این است که تا قبل از پایان شهریورماه دانشگاهیان اعم از اساتید و دانشجویان واکسینه شوند تا بدون مشکل در دانشگاه‌ها حضور داشته باشند، اما نباید دانشجویان برای واکسیناسیون مسافرت کنند چرا که این کار خلاف پروتکل‌های بهداشتی است.

ابداع یک فناوری برای صحبت با شناگران در حال شنا

یک فناوری جدید شامل یک بیسیم در دست مربی و یک گیرنده که توسط شناگر حمل می‌شود، امکان صحبت و آموزش شناگر توسط مربی را در حال شنا کردن فراهم می‌کند.

زمان برگزاری سومین دوره جلسات پیش‌دفاع متمرکز دانشجویان دکتری

مشاور رئیس دانشگاه و مجری طرح پایش دانشگاه آزاد اسلامی، از برنامه‌ریزی برای برگزاری سومین دوره جلسات پیش‌دفاع متمرکز دانشجویان دکتری از 21 تیرماه خبر داد.

دانشگاه ها تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کردند

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم با تاکید بر اینکه تهدید کرونا فرصت های بسیاری را در دانشگاه ها ایجاد کرد، گفت: اگر به درستی و به موقع عمل کنیم از نگاه بلند مدت به کرونا به توسعه و بالندگی علم کمک کرده‌ایم.

اعلام ملاک‌های رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی / ارزیابی بر اساس شاخص‌های فرهنگی

دبیر شورای مرکزی دانشجویان وزارت بهداشت از اعلام شاخص های رتبه بندی دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و گفت: حدود 143 شاخص فرهنگی نیز به ارزیابی دانشگاه ها اضافه شده است.

نوزادان پسر نارس در بزرگسالی زودتر پیر می‌شوند

محققان "دانشگاه مک مستر" کانادا در مطالعه اخیرشان اطلاعات مربوط به قدیمی‌ترین مطالعه طولی جهان درباره نوزادان با وزن بسیار کم هنگام تولد (ELBW) را جمع آوری کردند و دریافتند افرادی که هنگام تولد وزن آنها کمتر از یک کیلوگرم بوده از دیگران مردان همسن خود، سالخورده تر به نظر می‌رسند.

نخستین کنفرانس بین‌المللی پژوهش‌های نشر آغاز به کار کرد

نخستین کنفرانس بین‌المللی "پژوهش‌های نشر؛ ترجمه و توسعه فرهنگی" با 5 پنل علمی به زبان‌های فارسی و انگلیسی از صبح امروز اعاز به کار کرده و تا عصر ادامه دارد.

نحوه فارغ التحصیلی دانشجویان دکتری با ارائه محصول دانش بنیان

در سیزدهمین شورای مدیریت دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل اجرایی و تایید محصولات دانش بنیان و تجاری سازی شده توسط معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد جهت دفاع از پایان نامه دکتری دانشگاه آزاد مورد بررسی و تصویب در جلسه قرار گرفت و پس از ارزیابی های کارشناسی شده و دقیق بر روی آن، دستورالعمل نهایی به زودی ابلاغ خواهد شد.

خودروی خودران "تسلا" این بار به خودروی معاون کلانتر کوبید!

یک خودروی تسلا که در حالت خودران بود به ماشین پارک شده‌ی معاون کلانتر در ایالت واشنگتن برخورد کرد.

فراخوان برای انتخاب اسم کاوشگر آژانس فضایی اروپا

آژانس فضایی اروپا از مردم می‌خواهد برای کاوشگر "لاگرانژ"(Lagrange) اسم دیگری انتخاب کنند.

مشاهده شواهدی مبنی بر ابتلای سلول‌های چشم به کووید -19

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، به شواهدی دست یافته‌اند که نشان می‌دهند کووید -19 می‌تواند سلول‌های چشم را آلوده کند.

دماسنجی بی‌سابقه از یخسارهای "گرینلند" با فیبر نوری

دانشمندان با استفاده از کابل‌های فیبر نوری روشی را برای سنجش دقیق‌تر دمای ورقه‌های یخ "گرینلند" ابداع کرده‌اند که جزئیات بی‌سابقه‌ای را فراهم می‌کند.

مهلت ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه تهران تمدید شد

مهلت ثبت نام دانشجویان دانشگاه تهران برای دریافت وام های دانشجویی نیم سال دوم تحصیلی سال 1400 تمدید شد.

دهمین دوره نمایشگاه اینوتکس با هدف تقویت ارتباط میان فناوران و شرکتهای دانش بنیان با سرمایه گذاران و متقاضیان فناوری از امروز آغاز به کار کرد.

نژاد کودکان بر نیاز آن‌ها به احیای قلبی - ریوی اثر می‌گذارد

تحقیقات جدیدی که با همکاری دانشگاه بیرمنگام (Birmingham) انجام شده است، عوامل خطری که باعث افزایش نیاز کودکان شدیدا بیمار به احیای قلبی - ریوی (CPR) می‌شود را نشان می‌دهد.