اقتصادی خبرگزاری ایسنا

اقتصادی خبرگزاری ایسنا

استان مرکزی بی بهره از ارتقای درآمدها / هپکو در آستانه یک آینده امیدوارکننده قرار دارد

استاندار مرکزی گفت: سال گذشته 106 درصد درآمدهای استان محقق شد اما متاسفانه علیرغم این مهم، استان بهره‌ای از ارتقای درآمدها نداشت که تقاضا داریم به منظور افزایش انگیزه مدیران، این مهم محقق شود.

‌مدیرعامل بانک صادرات ایران از تخصیص هشت هزار میلیارد ریال تسهیلات این بانک به شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد و اعلام کرد: اعطای تسهیلات به دانش‌بنیان‌ها در شش ماهه دوم 1399 سرعت بیشتری می‌گیرد.

ماده اولیه سرترالین هیدروکلراید در ساوه رونمایی شد

رئیس هیات مدیره شرکت مهبان شیمی گفت: ماده موثره دارویی سرترالین هیدروکلراید برای تولید محصول نهایی سرترالین در درمان بیماری‌های اعصاب و روان و برخی بیماری‌های دیگر موثر است استفاده می‌شود و از داروهای جدید این خانواده دارویی است.

اتمام پروژه‌های سفر رییس جمهور به استان مرکزی نیازمند اعتبار 1300 میلیاردی

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: برای اتمام پروژه های سفر ریاست جمهوری به استان مرکزی 1300 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

افتتاح کنارگذر جنوبی تهران تا پایان امسال / تا پایان اربعین پروازی به عتبات نداریم

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که از وضعیت راه‌های استان تهران به شدت شاکی بودم، گفت: تا پایان امسال کنارگذر جنوبی تهران به طول 157 کیلومتر به بهره‌برداری می‌رسد.

رشد پایه پولی در شش ماه نخست امسال 5.4 درصد شد

رئیس کل بانک مرکزی، اعلام کرد: گزارش‌های اولیه اداره آمار اقتصادی حاکی از رشد 5.4 درصدی پایه پولی و رشد 15.5 درصدی نقدینگی در پایان شش‌ماهه اول امسال نسبت به پایان سال 1398 است.

مسیرهای تاثیرگذار بر صنایع در پساکرونا

اختلال در زنجیره تامین، نیاز به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، کار از راه دور و عوامل بی‌شمار دیگر موجب شده کارگران، تجارت یا صنعت تحت تاثیر نتایج همه‌گیری کووید -19 قرار گیرند.

سرخابی ها باز هم پشت دروازه بورس ماندند!

وعده بورسی شدن استقلال و پرسپولس در شهریور سال جاری نیز تحقق نیافت تا این ماه نیز به یک دهه انتظار برای عرضه سهام دو تیم محبوب پایتخت اضافه شود!

خدمات «ارتباط با مشتریان ایرانسل ویژه ناشنوایان» افتتاح شد

ایرانسل برای نخستین بار در ایران، خدمات پیشتیبانی ویژه ناشنوایان ارائه کرد. مراسم راه‌اندازی آزمایشی «خدمات ارتباط با مشتریان ایرانسل، ویژه ناشنوایان» صبح چهارشنبه 9 مهر ماه 1399، همزمان با روز جهانی ناشنوایان برگزار شد.

احداث سه هزار واحد مسکن محرومین استان مرکزی امروز آغاز می‌شود

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: عملیات اجرایی سه هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد و اقشار کم درآمد آغاز می شود.

افزایش 20 درصدی قیمت آب بسته بندی

دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران از افزایش 20 درصدی قیمت محصولات این صنعت در پی افزایش قیمت مواد اولیه از سوی صنایع پتروشیمی خبر داد و گفت: صنایع پتروشیمی با افزایش قیمت دلار در سامانه نیما محصولات خود را گران می‌کنند و با این کار تیشه به ریشه صنعت غذا می‌زنند.

عرضه نانو آجرهایی با خواص آنتی باکتریال و آب گریز

محققان یکی از شرکت‌ها با استفاده از ضایعات معدنی و نانو مواد آجر سنگ‌هایی با خاصیت آنتی باکتریال و آبگریز عرضه کردند که کاربرد آن در ساختمان سازی موجب کاهش هزینه‌های ساخت خواهد شد.

یک پنجم اقتصاد انگلیس آب رفت

آمار نهایی رشد سه ماهه دوم حاکی از رشد منفی 21.5 درصدی پنجمین اقتصاد بزرگ جهان است.

تولید ماهانه نفت اوپک افزایش یافت

طبق یافته های نظرسنجی رویترز، تولید نفت اوپک در سپتامبر برای سومین ماه افزایش پیدا کرده است.

ادامه ریزش های بورسی اروپا و آسیا

شاخص های مهم بورسی آسیا و اروپا ریزش کردند.

ثبت بدترین عملکرد اقتصادی 35 سال اخیر عربستان

رشد اقتصادی سه ماهه دوم سال عربستان به منفی هفت درصد رسید.