سیاسی خبرگزاری ایسنا

سیاسی خبرگزاری ایسنا

واکنش وزیر خارجه آمریکا به طرح هسته‌ای مجلس شورای اسلامی

وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای به طرح مجلس شورای اسلامی برای کاهش همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را محکوم کرد.

ایالات متحده تلاش می‌کند دیگران را به قربانی کردن آرمان فلسطین وا دارد

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: رژیم ایالات متحده تلاش می‌کند دیگران را به قربانی کردن آرمان فلسطین و دست دادن با زمین‌دزدان وا دارد.

ولایتی: عادی سازی روابط مراکش با رژیم صهیونیستی، خیانت به جهان اسلام است

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در پیامی "عادی سازی روابط مراکش با رژیم صهیونیستی" را خیانت به جهان اسلام دانست و این اقدام را محکوم کرد.

مراسم بزرگداشت آیت الله محمد یزدی

مراسم بزرگداشت آیت الله محمد یزدی به صورت مجازی و پخش مستقیم از شبکه های تلویزیونی با سخنرانی آیت الله حسینی بوشهری در حرم حضرت فاطمه معصومه (س) 21 آذرماه برگزار شد.

از مصوبات سفرهای رئیس جمهور به کرمان چه خبر؟

مسئول پیگیری پروژه‌های سفر ریاست جمهوری عنوان کرد: امسال برای مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان کرمان حداقل 700 میلیارد تومان پرداخت اعتبار داشتیم.

آیت الله یزدی از دار دنیا یک خانه داشت که همان راه هم وقف کرد

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه آیت الله یزدی را عالمی مجاهد توصیف کرد که همه زندگی و عمر و مال خود را وقف انقلاب و دین و راه امام کرده است و گفت: آیت الله یزدی همیشه نگران بود که نکند که نفوذی های دشمن همه آن زحماتی که برای انقلاب کشیده شده بود را مصادر کند.

گزارش توییتری سخنگوی وزارت امورخارجه از احضار سفیر ترکیه

سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان، با اشاره به احضار سفیر ترکیه به وزارت خارجه، در پی اظهارات رجب طیب اردوغان، گفت: به سفیر ترکیه گفته شد بنا کردن سیاست خارجی بر خیالات، خردمندانه نیست.

فریدون عباسی: اراک جنجالی بود که برجام را توجیه کنند

فریدون عباسی با حضور در برنامه دست خط از نقش شهید فخری‌زاده در بررسی و تهیه نقشه راه هسته‌ای کشور در دهه 60 و 70 سخن گفت.

امیر عبداللهیان خطاب به اردوغان: فرق است بین همسایگی و چشمداشت کشورگشایی!

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در واکنش به خواندن سرود محلی آراز آراز توسط رجب طیب اردوغان که 9مضمون آن گلایه از جدا افتادن شهروندان آذری‌زبان در دو سوی این رودخانه بود، گفت: اظهارات آقای رجب طیب اردوغان مایه تعجب شد. من فکر می‌کنم رییس جمهور ترکیه خود نمی‌داند چه گفته است.

حسینی: پاکستان شریک ایران برای صلح منطقه ای است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان اظهار کرد: دولت ایران مشتاقانه خواستار تقویت مناسبات و همکاری با پاکستان هستند.

ساداتی‌نژاد: جمهوری اسلامی خواب تجزیه طلبان را آشفته می‌کند

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در واکنش به خواندن سرود محلی آراز آراز توسط رجب طیب اردوغان که مضمون آن گلایه از جدا افتادن شهروندان آذری‌زبان در دو سوی این رودخانه بود، گفت: ایران امروز، ایران قاجار و پهلوی نیست که در برابر جداکردن آذربایجان و بحرین و پاره‌های تن میهن منفعل و مستأصل باشد.

واکنش نماینده آذربایجان به اظهارات اخیر رجب طیب اردوغان

یک عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در واکنش به بازخوانی سرود محلی آراز آراز توسط رجب طیب اردوغان که مضمون آن گلایه از جدا افتادن شهروندان آذری‌زبان در دو سوی این رودخانه بود، گفت: هر کسی که بخواهد از ظن خود در صفوف منسجم ملت ما انشقاق ایجاد کند، خودش را ارزان فروخته است.

مطهری: اردوغان دچار توهمات صدامی شده است

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس سخنان اخیر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه را محکوم کرد و گفت: اردوغان دچار توهمات صدامی شده است.

بیانیه دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس در محکومیت سازش مراکش با اسرائی

دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای عادی‌سازی روابط و سازش مراکش با اسرائیل را محکوم کرد.

سفیر ترکیه به وزارت خارجه احضار شد

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه از احضار سفیر ترکیه در جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات مداخله جویانه و غیرقابل قبول رئیس جمهور ترکیه در سفر به باکو خبر داد.

رحیمی جهان آبادی: مواضع اردوغان و شعارهای پان ترکیسم به نفع امنیت منطقه نیست

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به رفتار اخیر رئیس جمهور ترکیه گفت: مواضع اردوغان و شعارهای پان ترکیسم نه تامین کننده امنیت منطقه است نه منطبق بر منافع و روابط دوستانه و متقابل دو کشور ایران و ترکیه.