فرهنگی خبرگزاری ایسنا

فرهنگی خبرگزاری ایسنا

«آتلانتیس» نماینده اوکراین در اسکار شد

کمیته اسکار سینمای اوکراین فیلم «آتلانتیس» را به عنوان نماینده این کشور در شاخه بهترین فیلم بین المللی جوایز سینمایی اسکار 2021 معرفی کرد.

یازدهمین سال فعالیت سروش مولانا با انتشار «نگاه آفتاب»

مدیرمسئول مجله «نگاه آفتاب» از انتشار اولین شماره این مجله خبر داد و گفت که این مجله دعوت تازه و دوباره «سروش مولانا» ست به زیستی اخلاقی و معنوی.

محمدرضا علیمردانی لیدر «شبهای مافیا» شد

با انتخاب محمدرضا علیمردانی به عنوان لیدر «شبهای مافیا» و پیوستن دو بازیگر دیگر رئالیتی شو جدید سعید ابوطالب به کلید خوردن نزدیک می شود.

جلد دوم تاریخ شفاهی سرلشکر سیدیحیی صفوی با عنوان «شرق مهران تا بصره» رونمایی شد.

80 درصد اسناد و نوارهای ضبط شده در جنگ مربوط به جلسات طرح عملیات است

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع‌مقدس اعلام کرد: کتاب جامع کارنامه عملیات ثامن‌الائمه در دست تالیف و انتشار است و تا پایان امسال منتشر خواهد شد.

مهلت اعلام کاندیداتوری برای انتخابات خانه موسیقی

مهلت اعلام کاندیداتوری برای انتخابات مجامع عمومی کانون های ده گانه خانه موسیقی (نوبت اول) منتشر شد.

سرلشکر صفوی: عملیات ثامن‌الائمه آغاز تغییر استراتژی در جنگ بود

نشست واکاوی عملیات «ثامن الائمه» به همراه گرامیداشت یاد و خاطره فرماندهان شهید این عملیات برگزار شد.

آنچه تئاتری‌ها برای هفته دفاع مقدس تدارک دیدند

اجرای چند نمایش خیابانی، برگزاری یک جشنواره نمایشنامه‌خوانی و پخش فیلم تئاتر از جمله تدارکات هنرمندان تئاتر برای هفته دفاع مقدس بود.

دل‌مان می‌خواهد فرهنگی بمانیم

در روزگاری که بسیاری از تماشاخانه‌های خصوصی برای حفظ سالن‌های خود دچار ترس و تردید هستند، مدیران تماشاخانه «هیلاج» امید دارند که بتوانند رویه فرهنگی خود را ادامه بدهند.

هدیه‌ای که کرونا به تئاتر ایران نداد

«در آینده‌ای نه چندان دور شاهد همزیستی تئاتر مجازی و تکنولوژی‌های دیجیتال خواهیم بود. این امر توسط هنرمندانی بروز می‌کند که پاندمی کوید - 19 یعنی زمانی که نتوانستند به سالن‌های تئاتر بروند و اثری تولید کنند، از خاطرشان نمی‌رود.»

نقش طلاب در توانمندسازی دانش اجتماعی، فرهنگی و دینی جامعه بسیار حائز اهمیت است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نقش طلاب حوزه اعم از خواهر و برادر در مسیر توانمندسازی دانش اجتماعی، دانش فرهنگی و دانش دینی جامعه بسیار حائز اهمیت است.

«بچه‌های خدا این‌گونه زندگی می‌کنند»

ابراهیم زاهدی‌مطلق در یادداشتی از کتاب «فاتح دل‌ها و دژها» نوشته محمدجواد مرادی‌نیا نوشته است.

«سنت میشل» مروارید قرون وسطایی در دل دریا

کشور فرانسه از دسته کشورهایی است که گردشگران برای سفر به آن باید کاملا برنامه‌ریزی داشته باشند چرا که این کشور جاذبه‌های دیدنی فراوانی را در خود جای داده است؛ یکی از این مکان‌ها که گردشگران باید حتما در سفر به فرانسه از آن بازدید داشته باشند جزیره «سنت میشل» است.

در عصر تسخیر افکار و اذهان عمومی با سلاح امواج و رسانه ها هستیم

فرمانده سپاه بوشهر گفت: امروز با سلاح امواج و رسانه ها در حال تسخیر افکار هستند که بسیار پیچیده تر از حمله نظامی بوده و مبارزه با آن نیز دشوارتر است.

فردا؛ بازدید از موزه‌های قزوین رایگان است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قزوین گفت: هم‌زمان با روز جهانی گردشگری بازدید از موزه‌های استان در روز یکشنبه 6 مهر ماه رایگان است.

پاسخ میراث‌فرهنگی به انتقادها از مرمت مسجد پامنار مهدیشهر

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان در پاسخ به مطالب منتشر شده در رسانه‌ها در خصوص مرمت منار مسجد پامنار مهدی شهر گفت: در هیچ‌یک از ادوار تاریخی، پوشش منظری منار، به‌صورت سنگی اجرا نشده و آخرین تغییر در سطوح جداره بدون نظر و تایید میراث فرهنگی با استفاده از سیمان اجرا شده است.