بین الملل

بین الملل

واکنش وزیر خارجه آمریکا به طرح هسته‌ای مجلس شورای اسلامی
خبرگزاری ایسنا

وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای به طرح مجلس شورای اسلامی برای کاهش همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را محکوم کرد.

ترسیم و تدوین سند فرهنگی هرمزگان یک ضرورت است
خبرگزاری ایرنا

بندرعباس - ایرنا - نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: ترسیم و تدوین سند فرهنگی استان یک ضرورت است که آموزش وپرورش در ترسیم و اجرای آن نقش بی بدیل و جایگاه رفیعی دارد.

حضور مستندساز اندیمشکی در پنج جشنواره بین‌المللی
خبرگزاری ایرنا

اندیمشک - ایرنا - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیمشک از حضور فیلم مستند اسفوماتو ساخته فیلمساز اندیمشکی امیرعلی میردریکوند در پنج جشنواره بین‌المللی درکشورهای فرانسه، ایتالیا و امریکا خبر داد.

عراق از شورای امنیت خواست برای نظارت بر انتخابات ناظر اعزام کند
خبرگزاری ایرنا

بغداد - ایرنا - وزیر خارجه عراق از ارسال نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد برای اعزام ناظرانی جهت نظارت بر انتخابات زودهنگام پارلمانی در این کشور، خبر داد.

مدیرعامل باشگاه فولاد: بتدریج به تیمداری دربرخی رشته ها ورود می‌کنیم
خبرگزاری ایرنا

اهواز - ایرنا - مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با اشاره به تدوین برنامه راهبردی چهارساله باشگاه فولاد گفت: تصمیم گرفتیم در حوزه فعالیت‌های اجتماعی و در یک حرکت تدریجی، رشته‌هایی را به باشگاه اضافه کنیم و در همین راستا در لیگ برتر وزنه برداری تیمداری کردیم.

فعالیت مدارس و لیگ فوتبال به ارتقای ایمنی بدن کمک می‌کند
خبرگزاری ایرنا

یزد - ایرنا - مدرس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران گفت: فعالیت مجدد مدارس و لیگ‌های فوتبال به خصوص در رده پایه به تامین سلامتی، نشاط اجتماعی و ارتقای ایمنی بدن در مقابل بیماری‌ها و کووید -19 کمک می کند.

تست کرونای تمام اعضای پرسپولیس منفی شد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - جواب تست کرونای تمام اعضای تیم فوتبال پرسپولیس منفی شد.

عادی‌سازی روابط مغرب با رژیم صهیونیستی خیانت به جهان اسلام است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با صدور پیامی، عادی‌سازی روابط مغرب با رژیم صهیونیستی را خیانت به جهان اسلام دانست و این اقدام را محکوم کرد.

گواردیولا: بهترین و زخمی‌ترین نسخه منچستریونایتد در انتظار ما است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - بدنبال حذف منچستریونایتد از لیگ قهرمانان اروپا، حالا در آستانه شهرآورد منچستر، به گفته «پپ گواردیولا»، سیتیزن‌ها با بهترین و زخمی‌ترین یونایتدی که می‌شناسند، روبرو خواهند شد.

سازمان جهانی بهداشت تجهیزات درمانی به بیمارستان سبزوار اهدا کرد
خبرگزاری ایرنا

سبزوار - ایرنا - رییس مرکز آموزشی و درمانی واسعی سبزوار گفت: سازمان جهانی بهداشت تجهیزات پزشکی مرتبط با کنترل ویروس کرونا به بیمارستان سبزوار اهدا کرد.

تعطیلی مدارس خراسان رضوی یک هفته دیگر تمدید شد
خبرگزاری ایرنا

مشهد - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: آموزش حضوری در مدارس این استان به دلیل شیوع بیماری کووید 19 تا پایان هفته آینده تعطیل است.

روزنامه‌نگار آمریکایی: رابطه عادی با اسرائیل تاییدی بر اشغالگری است
خبرگزاری ایرنا

نیویورک - ایرنا - روزنامه‌نگار و حقوقدان آمریکایی - مغربی، عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را عامل تشدید به حاشیه رانده شدن فلسطینیان دانست و گفت: این اقدام‌ها فشار دیپلماتیک بر اسرائیل را برمی‌دارد و به ادامه اشغالگری آن مشروعیت می‌بخشد.

آقای اردوغان! فرق است بین همسایگی و چشمداشت کشورگشایی
خبرگزاری مهر

دستیار رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: آقای رئیس‌جمهور اردوغان! فرق است بین همسایگی و چشمداشت کشورگشایی. لطفا یکبار تاریخ ایران و بویژه تاریخ جمهوری اسلامی ایران را به دقت مرور فرمایید.

ثروتمندترین بانکدار جهان درگذشت
خبرگزاری مهر

ثروتمندترین بانکدار جهان و ثروتمندترین فرد برزیل با ثروت 23 میلیارد دلار، در سن 82 سالگی درگذشت.

اقتصادهای آسیایی در حال توسعه 0.4 درصد آب می‌رود
خبرگزاری مهر

بانک توسعه آسیا پیش‌بینی کرد که با حرکت کشورهای در حال توسعه آسیا به سوی ریکاوری از پاندمی کرونا اقتصاد این کشورهای 0.4 درصد در سال جاری آب رفته و سپس 6.8 درصد در سال 2021 رشد کند.

بیکاری هفتگی آمریکا به بالاترین سطح در 3 ماه اخیر رسید
خبرگزاری مهر

تعداد آمریکایی‌هایی که هفته گذشته تقاضای دریافت حقوق بیکاری خود را در بیمه‌ها به ثبت رساندند با گسترش تعطیلی شرکت‌ها به علت موج جدید کرونا به بالاترین سطح در 3 ماه اخیر رسید.