سیاسی وب‌گاه تابناک

سیاسی وب‌گاه تابناک

در حالی امروز رییس مرکز پژوهش ها گزارشی از عملکرد 8 ماهه این بازوی پژوهشی به مجلس ارائه کرد که تعدادی از نمایندگان با انتقاد از عملکرد مرکز پژوهش ها نسبت به حذف نخبگان و فربه شدن آن هشدار دادند.

صف مسافران «بهارستان» به «پاستور»

تاکنون بیش از ده چهره نظامی و فعال سیاسی رسما آمادگی خود را برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده‌اند. برخی دیگر هم در حال بررسی شرایط برای ورود به عرصه رقابت‌ها یا احتمالا انصراف از قرار گرفتن در معرض رای مردم هستند. این شرایط شامل تعدادی از نمایندگان مجلس نیز می‌شود که سال 98 مجوز ورود به ساختمان بهارستان را پیدا کردند.

جلسه علنی امروز پارلمان تحت تاثیر آغاز غنی سازی 60 درصد و همچنین مذاکرات وین قرار داشت تا جایی که رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که بازگشت به تعهدات برجامی در صورت انجام تعهدات کامل توسط طرف مقابل شدنی است.

با افزایش آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا، انتقاد‌ها از عملکرد ستاد کرونا نیز بالا گرفته تا جایی که رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه، خواستار برخورد با تخلفات این ستاد در ایام نوروز شده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس تصمیم هیأت رئیسه مجلس فردا جلسه علنی نخواهیم داشت و نمایندگان برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه خود خواهند رفت.

رئیس مجلس، با اشاره به زمان کمی که برای اتمام بررسی لایحه بودجه وجود دارد، گفت: اعضای کمیسیون تلفیق به صورت فشرده، بررسی اصلاحات دولت در لایحه بودجه را تا پایان روز جمعه به اتمام می رسانند و صحن علنی یکشنبه هفته آتی وارد بررسی جزئیات می شود.

برگزاری نخستین نشست رسمی اصلاح‌طلبان برای انتخابات 1400/ «بهزاد نبوی» رئیس می‌شود؟!

پیگیری ها حکایت از این دارد که هم اکنون بهزاد نبوی ریاست سنی را تا برگزاری انتخابات هیئت رئیسه بر عهده دارد و احتمال ریاست دائمی او بر این جبهه بسیار بالا است. پیش از این خبرنگار ما گزارش داده بود که سه گزینه بهزاد نبوی، حسین مرعشی و حسین کمالی جهت ریاست شورای جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی مطرح هستند.

صحبت‌های قالیباف در پاسخ به تذکر محمد جواد نیک بین، نماینده کاشمر بود که به هجمه‌ها علیه رییس مجلس و نمایندگان اشاره کرد و گفت که شفافیت صرفا در امر قانونگذاری نیست، بلکه باید در اجرا نیز پیاده شود؛ باید رأی به شفافیت، شفاف بوده تا فرق خائن و خادم مشخص شود، مردم با فرد منافق برخورد می‌کنند.

حدود چهار ماه پیش، طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در مجلس اعلام وصول شد؛ طرحی که هدف آن مشخص کردن وضعیت قرارداد کارکنان دولتی است که به عناوین مختلف مشغول به کارند، اما امنیت شغلی ندارند.

رئیس فراکسیون زنان مجلس در مورد فیلم ابلق که در جشواره فیلم فجر امسال اکران شد، گفت: نگاه زنانه خانم آبیار به مسئله تأمین امنیت زنان و ارائه نقش صلح‌آفرین و آرامش‌بخش زن در این فیلم قابل تقدیر است.

یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که سفر رییس قوه قضاییه به عراق و رییس قوه مقننه به روسیه نشان داد که جبهه انقلاب دنبال تعامل کاربردی با دنیاست.