سیاسی وب‌گاه تابناک

سیاسی وب‌گاه تابناک

نماینده مردم شبستر در مجلس گفت: متاسفانه 80 درصد نهاده های دامی از خارج کشور تامین می شود، اما چرا واردات نهاده های دامی کشور تنها به چند نفر مافیا واگذار شده است؟

«ما قوی هستیم»؛ این پاسخ نمایندگان مجلس به ادعای آمریکا در بازگشت به تحریم‌ها علیه ایران است؛ ادعایی که منتخبان ملت در واکنش به آن وعده جواب قاطع و انقلابی داده و بر لزوم اتکا به توانمندی‌های داخلی تاکید کردند.

با گذشت سه ماه از شروع فعالیت مجلس یازدهم، همچنان تشکیل کمیسیون قضائی و حقوقی در هاله‌ای از ابهام است؛ کمیسیونی با وظایف مهم که تاخیر در برگزاری جلساتش، نتیجه‌ای جز تضعیف حقوق و قانون مداری به دنبال نخواهد داشت.

بازار بورس در چند هفته اخیر روزهای پرتلاطمی را گذراند، روزهای نگران کننده ای که انتشار چند خبر و اختلاف دو وزارت خانه عاملی بر واکنش منفی بازار سرمایه شد. درهمین ایام نمایندگان مجلس با استفاده از ابزارهای نظارتی شان سعی در کنترل شرایط داشتند.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اساسا من مصاحبه‌ای با خبرنگار آن رسانه نداشته‌ام و در محفلی خصوصی با مسئولان این خبرگزاری صحبتی شد که آن را هم به نادرستی منتقل کرده اند، گفت: حرف من این بود که می‌توان این موضوع را از هیات رییسه مجلس شورای اسلامی پیگیری کرد، چون برخی از نمایندگان تهران هیچ مبلغی برای ودیعه مسکن دریافت نکرده اند، چون در تهران خانه دارند.

صبح روز چهارشنبه، مجلس شورای اسلامی به ریاست محمد قالیباف، بررسی برنامه و صلاحیت حسین مدرس خیابانی برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت و اخذ رای اعتماد را در دستور کار جلسه علنی امروز نمایندگان قرار داد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه هفته جاری پارلمان، جزئیات لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی را مورد بررسی قرار می‌دهند که به باور برخی از کارشناسان، با قانونی شدن آن، می‌توان انتظار جذب نقدینگی دربازار سرمایه را داشت.

عباسعلی کدخدایی در نشست خبری با اصحاب رسانه، که به دلیل شیوع کرونا، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز برگزار شد، با تبریک روز خبرنگار و عید غدیر، یاد خبرنگاران مرحومه زهرا عبدالمحمدی، مرحوم روح الله رجایی و مرحوم مردوخی را گرامی داشت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به گام مثبت دولت در ایجاد پایگاه رفاه ایرانیان، گفت: درج اطلاعات ناقص در این پایگاه مانع ارائه خدمات حمایتی دولت به اقشار آسیب‌پذیر می‌شود لذا تقویت و توسعه این پایگاه و تجمیع اطلاعات در آن ضروری است.

عزم مجلس برای ایجاد اصلاحاتی در برگزاری کنکور سراسری

رییس مجلس شورای اسلامی با مقایسه‌ای بین نحوه برگزاری کنکور دکترا و ارشد گفت: رؤسای کمیسیون‌های بهداشت و آموزش و معاونت نظارت مجلس ظرف 48 ساعت آینده، جلسه‌ای با حضور وزرای بهداشت و علوم برای بررسی مشکلات در برگزاری کنکور تشکیل خواهد داد؛ برگزاری کنکور سراسری ضروری است، اما باید زمانی باشد که از رفع اشکالات موجود اطمینان کامل حاصل شود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با تصویب طرح مالیات بر خانه‌های خالی و موافقت با دو فوریت لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی، پالس مثبتی به شرایط اقتصادی کشور ارسال کردند که همه نشان از عزم بهارستان نشین‌ها برای بهبود وضعیت دارد.

سرانجام مجلس و دولت برای برگزاری کنکور سراسری موافقت کردند با این شرط که پروتکل های بهداشتی سختگیرانه رعایت شود و هیاتی بر آن نظارت کنند.

معاون پارلمانی رییس جمهوری از معرفی حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: جلسه رای اعتماد وزیر پیشنهادی چهارشنبه 22 مردادماه در صحن مجلس برگزار خواهد شد.

در حالی 22 مرداد ماه مهلت رییس جمهور برای معرفی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس پایان می‌یابد که دولت، مصر به معرفی وزیر بعد از تشکیل وزارت بازرگانی است و مجلس، اما ادامه کار سرپرست وزارت صمت را غیرقانونی می‌داند.

«چرا دهان نماینده را گچ می‌گیرید؟»؛ این فریاد اعتراضی نماینده بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی است، در واکنش به اینکه هیات رییسه به او اجازه بیان تذکرش را نداد.

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس از برگزاری اولین جشنواره شهید مدرس با هدف ارزیابی و ارتقای عملکرد مجلس شورای اسلامی در راستای حل مشکلات کشور و مردم خبر داد.