اقتصادی خبرگزاری تسنیم

اقتصادی خبرگزاری تسنیم

فرآیند 13 مرحله ای ثبت نام سهامداران عدالت در سامانه سجام، اعلام شد.

پل معلق جدید چین که هم شامل جاده برای خودروهای سبک و سنگین و هم ریل برای قطارهای سریع السیر می شود، در استان جیانگ سو در شرق این کشور به بهره برداری رسیده است.

مدیر عامل شرکت هواپیمایی لوفت هانزا روز جمعه در مصاحبه با یک مجله آلمانی پیش بینی کرد که رزرو پروازهای این شرکت در تابستان سال آینده میلادی سه برابر خواهد شد.

سرپرست پیشین مرکز پژوهشهای مجلس با بیان اینکه "در نیم قرن اخیر با سازوکار تخصیص، فرآیند بودجه‌ریزی و نقش مجلس را در ایران تعطیل کردیم، گفت: ساختار بودجه‌نویسی ایران به‌جای جمهوری هنوز پادشاهی است و به غلط تمام حقوق مجلس را دست یک نفر مثل نوبخت دادیم.

در حالی بانک مرکزی متوسط قیمت مسکن تهران طی آبان 99 را 27.1 میلیون تومان اعلام کرد که معاون وزیر راه گفت: متوسط قیمت واقعی مسکن تهران 20 میلیون تومان است.

فرید زکریا، تحلیلگر مشهور آمریکایی و ستون‌نویس روزنامه "واشنگتن‌پست" در یادداشتی از سیاست های اقتصادی دونالد ترامپ انتقاد کرد و گفت اکنون تجارت جهانی بدون آمریکا در حال رونق گرفتن است.

فروش فوق العاده 8 محصول گروه خودروسازی سایپا که از روز 17 آذرماه آغاز شده بود به پایان رسید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید از مجتمع ذوب آهن اصفهان از کارگاه تولید ریل در بخش نورد 650 ذوب آهن بازدید به عمل آورد.

با حضور وزیر صمت در شرکت ذوب آهن اصفهان کوره بلند شماره یک این شرکت مورد افتتاح و‌راه اندازی قرار گرفت.

رئیس کمیته دستمزد شورای اسلامی کار از افزایش هزینه سبد معیشت کارگران به بالای 8 میلیون تومان خبر داد و گفت: دولت که از برگزاری جلسه کمیته مزد برای بازنگری دستمزد 99 استنکاف می کند؛ اگر مجلس نگران است، واقعا کاری بکند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تعامل خوب ایرلاین‌ها با صنایع دفاعی کشور گفت: بسیاری از قطعات هواپیما به دلیل تشدید تحریم‌ها از طریق واسطه‌ها تأمین می شود.

صنعت خودرو کشور برای تولید 1.5 میلیون خودرو سالانه به 3.5 میلیارد دلار ارز برای تامین قطعات و لوازم یدکی نیازمند است، در حالی که واردات این میزان خودرو حداقل 15 میلیارد دلار نیاز دارد.

مجله فورچن در گزارشی اعلام کرد که چین علی رغم اختلالات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا و بیماری همه گیر کووید_19، در تجارت جهانی پیشرو بوده است.

تاریخچه محصولات پروبیوتیک به قدیم برمی‌گردد، به زمانیکه استفاده از ماست و محصولات تخمیری آغاز شد. در این‌باره کشورهای اروپایی و صنعتی مستندات علمی را تهیه کرده ولی کشورهای آسیایی به‌صورت تجربی به خواص ماست دست پیدا کرده بودند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان" تخلف املاکی‌ها به دریافت حق کمیسیون‌های نجومی محدود نمی شود"گفت: فعالیت برخی مشاوران املاک در خرید و فروش مسکن فسادزاست.

عضو هیات مدیره انجمن فولاد با بیان این که بند 8 شیوه نامه فولاد مانع سودجویی نوردکاران می شود بر لزوم عرضه همه محصولات نوردی در بورس کالا تاکید کرد.