سیاسی خبرگزاری تسنیم

سیاسی خبرگزاری تسنیم

عضو هیأت رئیسه مجلس بیانیه 200 نماینده درباره مذاکرات وین را قرائت کرد.

رزمایش فتح یک ارتش با هدف افزایش قدرت دفاع و مقابله با تهدیدات سایبری برگزار شد.

رئیس جمهور گفت: دولت تا آخرین روز فعالیت تمام توان و امکاناتش را به حمایت از تولید، تولیدکننده و کارآفرینان کشور معطوف کرده است.

جمعی از نمایندگان طرح نحوه اجرای اصول یکصد و پنجاه و دوم (152) و یکصد و پنجاه و سوم (153) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران درباره نحوه تدوین سیاست خارجی از سوی دولت و انعقاد معاهده با سایر کشورها را تدوین و تقدیم هیئت رئیسه مجلس کرده‌اند.

یک عضو جبهه اصلاحات ایران با بیان اینکه کاندیدای نهایی اصلاح‌طلبان را نتیجه نظرسنجی‌های ملی مشخص خواهد کرد، گفت: در حال حاضر اصلاح‌طلبان برنامه‌ای برای حمایت از چهره‌های غیراصلاح‌طلب از جمله آقای لاریجانی ندارند.

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر پورابراهیمی گفت: طرح اصلاح قانون بانک مرکزی مسیر قانونی خود را براساس آیین نامه داخلی مجلس طی کرده و با رأی نمایندگان به کمیسیون اقتصادی ارجاع شده است.

امیرابراهیم رسولی از آغاز فرآیند انتخاب لیست شورای شهر تهران با مشارکت مجمع عمومی برای رسیدن به 3 برابر ظرفیت فهرست از هفته آینده خبر داد.

سخنگوی دولت گفت‌: مشارکت حداکثری در انتخابات 1400 بیش از هر دوره دیگری برای حیاط اقتصادی و سیاسی ایرامن ضروری است.

عباس نبوی رئیس مؤسسه تمدن و توسعه اسلامی گفت: دولت آقای روحانی کاملا بر اساس محورهای نئولیبرالیزم حرکت کرد و حتی اگر این پشتوانه نظری را خیلی شفاف مطرح نکنند، اما در پنهان خودشان به آن وفادارند و به آن عمل می‌کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس طرح اصلاح قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان را اعلام وصول کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مجموعه طراحی و تولید موتورهای هوایی در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع از اجزای اصلی قدرتمند شدن و افزایش قدرت کشور است.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا و میزان تولید، واردات و توزیع واکسن کرونا به اعضای کمیسیون بهداشت مجلس گزارش می‌دهد.

جهت پاسخگویی درباره وضعیت نابسامان مرغ و تخم مرغ، وزرای صنعت، معدن و تجارت و جهادکشاورزی در دادسرای دیوان محاسبات حاضر شدند.

نماینده مشهد در مجلس با اشاره به وجود باند فامیلی قدرت و ثروت مسلط بر صنعت فولاد کشور، گفت: امروز 30 میلیون تن فولاد در کشور تولید می شود که بر این اساس 50 میلیون تن سنگ آهن از معاون کشور استخراج می شود.

نماینده رودبار در مجلس گفت: وزیر صمت در انجام وظایف ناتوان است و نمی‌تواند اداره صنعت کشور را برعهده بگیرد.

وزیر صنعت از تدوین طرحی در این وزارتخانه به منظور تکمیل زنجیره فولاد و اصلاح قیمت‌گذاری در بازار خبر داد و از نمایندگان خواست که در این مسیر به آنها کمک کنند.