فرهنگی خبرگزاری تسنیم

فرهنگی خبرگزاری تسنیم

در فراز اول دعای روز دهم ماه مبارک رمضان، از خداوند درخواست داریم که ما را در جرگه اهل توکل قرار دهد.

وجود ویژگی‌های تحسین برانگیز در حضرت خدیجه (س) او را مقرب درگاه الهی و محبوب پیامبر (ص) قرار داد.

میان احادیث اهل‌بیت علیهم السلام با عبارت‌های اجل معلق و اجل مسمی برخورد می‌کنیم؛ انواعی از مرگ که با دعا امکان به تعویق افتادن آنها وجود دارد یا خیر.

دولت فرانسه اجازه برگزاری جلسات قرآن و مراسم اسلامی را به مسلمان‌های فرانسوی نمی‌دهد، لذا آنها مراسم را در خانه‌های خودشان یا در مساجد برگزار می‌کنند که البته نیاز به پیگیری‌ها و کسب اجازه از مقامات فرانسوی دارد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های به‌وجود آمده برای برگزاری تجمع‌های مختلف، برپایی جلسات خانگی قرآن کریم می‌تواند راهکار مناسبی برای گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه باشد.

میناری خیلی هنرمندانه ادای دینی می‌کند به آمریکا به عنوان سرزمین آرزوها و فرصت‌ها. جایی که به عقیده کارگردان آن شکست‌خورده‌ها و ورشکستگان می‌توانند برای تجسم رویاهای خود به آن سفر کنند.

یک خبرنگار سینما به علت عوارض بیماری کلیوی درگذشت.

آلبوم «سر عشق» شامل مناجات خوانی‌های ویژه ماه مبارک رمضان محصول مشترک فرهنگسرای رسانه و مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران منتشر شد.

صوت تلاوت ترتیل جزء نهم قرآن‌کریم را با صدای استاد عبدالباسط و استاد عباس امام‌جمعه می‌شنوید.

زهره اعتضادالسلطنه هنرمند معلول در برنامه تلویزیونی "محاکات" روایتی ارائه داد از بازی در آخرین فیلم شهاب حسینی با عنوان "بعد از اتفاق".

در بخشی از دعای روز نهم از خداوند نصیبی از رحمت واسعه‌ای که در عالم قرار داده، درخواست می‌کنیم.

دوم اردیبهشت ماه زادروز قیصر امین‌پور است؛ حسین قرایی، نویسنده و فعال فرهنگی به برشماری ویژگی‌های "قیصر شعر انقلاب" پرداخته و او را نگین انگشتری در تربیت نوجوانان دهه اول انقلاب می‌داند.

موشن کمیک "ام المومنین" به مناسبت دهم رمضان سالروز وفات حضرت خدیجه (س) در خبرگزاری تسنیم منتشر شد.

لحظات مناجات با خدا و نیایش رمضانی در ساعات ملکوتی سحر و افطار از جمله صحنه های دیدنی میان رزمندگان جبهه مقاومت و فاطمیون است.

محمودرضا تخشید در واکنش به هجمه‌ها تأکید کرد اگر می‌خواستیم سریال "احضار" ژانر وحشت باشد روح محسن را طوری نشان می‌دادیم که بزرگترها هم قالب تهی کنند.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی بخشی از خاطرات و سردار حجازی را برای نخستین بار منتشر کرده است. روایتی از شکنجه‌های ساواک و توطئه خطرناک منافقین.