فرهنگی خبرگزاری تسنیم

فرهنگی خبرگزاری تسنیم

پیش‌تولید فیلم جدید سیدرضا میرکریمی با عنوان «نگهبان شب» آغاز شد و نوید محمدزاده اولین بازیگری است که برای حضور در این فیلم انتخاب شده است.

غلامعلی طاهری؛ هنرمند رشته نقاشی از ضربه‌ای می‌گوید که برای نخستین‌بار طی سال‌های پس از جنگ تحمیلی توسط طیف کارگزاران سازندگی به هنرمندان دفاع مقدس وارد شد.

برگ برنده فیلم تأکید بر حضور و مشارکت آحاد گوناگون مردم با فرهنگ‌ها، مذاهب و جهان بینی‌های متفاوت، فارغ از جنسیت و قوم در مقاومت هشت ساله دفاع مقدس است.

مرور تاریخ دفاع مقدس نشان می‌دهد که برتری ایران اسلامی در برابر نیروهای تا دندان مسلح رژیم بعثی عراق، در کنار رشادت های نیرو های ارتش و سپاه، به واسطه حضور داوطلبان بسیجی بود.

بازیگر فیلم «هشت نفرت‌انگیز» برای اولین‌بار در یک سریال تلویزیونی به ایفای نقش خواهد پرداخت.

ای مردم! پس از این مصیبت کدامیک از مردان شما به سرور خواهد نشست؟ کدام دلی است که از غم و اندوه و درد تهی بماند؟ کدام چشمی است که از ریختن اشک امتناع ورزد؟ هفت آسمان بر او گریستند و ارکان آسمان‌ها به خروش آمد و اطراف زمین نالید.

آمارها نشان می‌دهد چه آنها که می‌گویند صنعت نشر هیچ آسیبی ندیده و چه آنها که می‌گویند نشر کتاب کودک و نوجوان تعطیل شده است، هر دو اغراق می‌کنند و در اشتباه هستند.

وبینار بین‌المللی ترجمه و ترجمه‌شناسی به مناسبت روز جهانی ترجمه هفتم تا نهم مهر برگزار می‌شود.

علی داوودی، شاعر، در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داده، نگاهی انداخته است به کتاب «اجاره‌نشین خیایان الامین»، تازه‌ترین اثر علی‌اصغر عزتی پاک.

برادر شهید محمود مهاجر گفت: ایشان پس از آنکه از مرخصی بازگشت با آنکه بیش از دوماه در منطقه نبود به فیض شهادت نائل شد و پس از 25 سال به آغوش خانواده بازگشت.

مادر شهیدان میرعلی اکبری حالا 83 ساله است و هنوز خوب روزهایی را به خاطر دارد که برای راهپیمایی و شرکت در تظاهرات انقلابی با پای پیاده مسیر طولانی را طی می‌کرد و شب با پاهای تاول زده به خانه بازمی‌گشت.

خانه طراحان انقلاب اسلامی همزمان با هفته دفاع مقدس، پوستر تازه خود را به یاد شهدای پرواز هشت سال دفاع مقدس طراحی و منتشر کرد.

شبکه نمایش در ژانر هفتگی خود اقتباس‌های سینمایی را روی آنتن می‌برد و در بخش صحنه گردانی به سراغ یکی از طراحان و چهره‌پردازان و تهیه‌کنندگان سینما رفته است.

سیدالساجدین گفت: سر مقدس پدرم را به من بازگردان، اموال به غارت رفته‌مان را باز پس ده، یزید گفت: صورت پدر را هرگز نخواهی دید، از کشتن تو صرف‌نظر کردم، زنان را خودت به مدینه ببر. سیدالساجدین گفت: از اموال تو هیچ نمی‌خواهیم، اموال تو ارزانی خودت.

"خانه پوشالی" درباره سیاستمدار دموکراتی است که بعد از خیانت رئیس‌جمهور آمریکا به وی، تصمیم به انتقام از او می‌گیرد. همچنین شبکه تماشا فصل سوم "مظنون" را هم پخش می‌کند.

وقتی از زاویه‌نگاه حضرت زینب سلام الله علیها به دفاع مقدس دیده شود، تمام تلخی‌ها و ناگواری‌های آن کمرنگ جلوه کرده و دستاوردهای مادی و معنوی آن جایگزین آنها می‌شود.