تمدن نوین اسلامی

تمدن نوین اسلامی

سپاه نهادی جوشیده از دل مردم و دارای جایگاه بلند و ارزشمند است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - فرمانده دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری نیروی هوایی ارتش در دیدار با فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که مولود انقلاب اسلامی است، نهادی جوشیده از دل مردم، با مردم و دارای جایگاه بلند و ارزشمند است.

تربیت اسلامی، لازمه تمدن سازی
خبرگزاری دانشجو

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مهدی اهرون رمضانی؛ گاها وقتی می نشینیم به تفکر در این مورد می پردازیم که اگر یک انسان خوبی یا بدی می کند آیا این رفتار او می تواند نشات گرفته از روزگار قبل از او و تاثیر پذیرفته از چندین نسل او قرار گرفته باشد؟ اکنون با تکیه بر تحقیقات می توان این ادعا را ثابت کرد که تربیت امری هست که می تواند در مسیر خود تحت تاثیر موارد بسیاری قرار بگیرید که مهم ترین آن...

تحقق دیپلماسی فرهنگی در قاب نشر و همکاری با ناشران بین‌المللی
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رییس موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات الهدی، گفت: این نهاد با نگاهی بین‌المللی و توسعه‌مدار و بر اساس راهبردهای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در مسیر دیپلماسی فرهنگی ایران، تلاش دارد در قالب نشر کتاب و مجلات و تعامل با ناشران داخلی و خارجی، در جهت تحقق شعار سال گام‌های رو به جلو بردارد.

سرداران شهید عناصر هویت بخش به تمدن اسلامی هستند
خبرگزاری مهر

اصفهان - دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا گفت: ملت‌های بزرگ در جهان، عناصر هویت‌بخش دراختیار دارند که ترسیم کننده افق‌های تمدن سازان آینده آنها است و سرداران شهید از جمله این عناصرهستند.

شهید حجازی دارای تفکری استراتژیک در دفاع از امنیت ملی بود
خبرگزاری ایسنا

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: سردار شهید حجازی از یک تفکر استراتژیک برای دفاع از امنیت ملی کشور برخوردار بود و در سال های دفاع مقدس خوش درخشید.

فریدون عباسی: اراک جنجالی بود که برجام را توجیه کنند
خبرگزاری ایسنا

فریدون عباسی با حضور در برنامه دست خط از نقش شهید فخری‌زاده در بررسی و تهیه نقشه راه هسته‌ای کشور در دهه 60 و 70 سخن گفت.

دشمنان به دنبال بی هویت کردن جامعه هستند
خبرگزاری ایرنا

کرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت آیت الله شید مفتح توسط منافقان و به دستور استکبار جهانی گفت: امروز دشمنان به دنبال بی هویت کردن جامعه و کشور هستند.

ضرورت تولد جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی
خبرگزاری مهر

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: امیدواریم شاهد تولد جدیدی از سیاست‌های فرهنگی و علم و فناوری با رویکرد تمدن‌سازی و ایجاد شرایطی که منجر به حس افتخار ملی باشیم.

شورای عالی انقلاب فرهنگی نیازمند بازسازی روندی و محتوایی است
خبرگزاری ایسنا

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه این شورا نیازمند بازسازی روندی و محتوایی است، گفت: ضرورت دارد نگاه و محور اساسی این بازمهندسی بر اساس نگاه و راهبردهای گام دوم باشد.

اختصاص حداکثر 5 درصد ظرفیت رشته پرستاری به بهیاران در کنکور تصویب شد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - اختصاص حداکثر پنج درصد از ظرفیت هر یک از رشته‌های پرستاری به بهیاران واجد شرایط برای برقراری عدالت آموزشی در رقابت با سایر داوطلبان آزمون ورودی دانشگاه‌ها در صدوچهلمین جلسه شورای ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور تصویب شد.

هنوز با مطالبات رهبری فاصله داریم / نحوه نظارت بر اجرای مصوبات
خبرگزاری مهر

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره اینکه چقدر از مطالبات مقام معظم رهبری در شورایعالی انقلاب فرهنگی محقق شده است، گفت: ما هنوز با خواسته ها و مطالبات مطلوب مقام معظم رهبری فاصله داریم.

دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه رکن اصلی تمدن نوین اسلامی هستند
خبرگزاری ایرنا

بندرعباس - ایرنا - نماینده ولی فقیه در هرمزگان رسالت مهم حوزه علمیه خواهران را در ایجاد تمدن نوین اسلامی بسیار مهم و تاثیرگذار دانست و گفت: رکن اصلی تمدن نوین اسلامی قسمت نرم‌افزاری این تمدن است که دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه و پژوهشگاه‌ها آن را تشکیل می‌دهند.

عذرخواهی شورای عالی انقلاب فرهنگی بابت کوتاهی در انجام برخی وظایف
خبرگزاری مهر

دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی در بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد تشکیل این شورا اعلام کرد: به خاطر گام‌های برداشته شده خدا را شکر می‌گوئیم و برای کوتاهی‌ها عذرخواهی می‌کنیم.

حرکت شورای عالی انقلاب فرهنگی در مسیر اعتلای رشد علم و فناوری
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه‌ای به مناسبت سی و ششمین سالگرد تشکیل این شورا تاکید کرد: دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اعتلای مسیر رو به رشد علم و فناوری و فرهنگ کشور از هیچ کوششی دریغ نداشته است.

خبرگزاری ایسنا

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی طی بیانیه‌ای به مناسبت سی و ششمین سالگرد تشکیل این شورا ضمن اشاره به دستاوردهای شورای عالی انقلاب فرهنگی از زمان تشکیل تا کنون، تصریح کرد دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اعتلای مسیر رو به رشد علم و فناوری و فرهنگ در کشور از هیچ کوششی دریغ نداشته و مانند همیشه از نخبگان و فرهیختگان کشور برای یاری خود در این مسیر سخت و دشوار طلب استمداد و یاری...

جامعه روحانیت می‌تواند محور وحدت اصولگریان باشد
خبرگزاری مهر

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: جامعه روحانیت می‌تواند محور وحدت اصولگریان باشد، به همین جهت هر اقدامی تحت هر عنوانی در جهت تضعیف این وحدت آسیب‌زا است.