خداحافظی سپاهان نویدکیا از لیگ قهرمانان با شکست ژاوی و السد

وب‌گاه تابناک مشاهده در مرجع

در این بازی السد با تصمیم ژاوی اغلب ستاره های تهاجمی تیمش را روی سکوها نشاند تا برای مرحله حذفی استراحت کنند.

تیم سپاهان در آخرین دیدارش در لیگ قهرمانان آسیا برابر السد به پیروزی رسید تا ضمن ثبت اولین برد دوران مربیگری محرم نویدکیا، زردها با هفت امتیاز از رقابت های این فصل آسیا خداحافظی کنند.

به گزارش تابناک ورزشی، سپاهان در آخرین بازی‌اش در لیگ قهرمانان آسیا امروز (پنجشنبه) از ساعت 18:30 به مصافه السد قطر رفت که این مسابقه در نهایت با پیروزی دو بر یک سپاهان به پایان رسید تا با توجه به عدم کسب سهمیه آسیایی حداقل تا دو سال دیگر از میادین آسیایی دور باشد. در این بازی السد با تصمیم ژاوی اغلب ستاره های تهاجمی تیمش را روی سکوها نشاند تا برای مرحله حذفی استراحت کنند.

زردپوشان با این پیروزی 7 امتیازی شدند و در رده سوم باقی ماندند تا وداعی آبرومندانه با لیگ قهرمانان داشته باشند. از گروه D مسابقات النصر و السد به مرحله حذفی صعود کردند و سپاهان و العین کنار رفتند.

سپاهان که در سه بازی قبلی‌اش نتوانسته بود به گل برسد دقیقه 14 روی حرکت انفرادی میرزایی به گل رسید. میرزایی با نفوذی از سمت راست و جا گذاشتن دو بازیکن السد از پشت محوطه جریمه ضربه دقیقی روانه دروازه حریف کرد و اولین گل بازی را به ثمر رساند.

السد برای صدرنشینی در این گروه نیاز به برد داشت اما این سپاهان بود که اولین موقعیت خطرناک نیمه دوم را در دقیقه 50 ایجاد کرد؛ سانتر سجاد شهباززاده با ضربه سر سروش رفیعی همراه شد اما این ضربه به تیرک دروازه خورد و گل نشد.

سپاهان که می‌خواست شکست بازی رفت را جبران کند باز هم به السد فشار آورد و نتیجه این فشار، به اشتباه انداختن مدافع با تجربه السد یعنی عبدالکریم حسن بود. رضا میرزایی از این اشتباه استفاده کرد و با نفوذ از سمت راست ضربه‌ای به سمت دروازه زد که دروازه‌بان آن را دفع کرد و توپ مقابل شهباززاده افتاد و او هم با یک بغل پا در دقیقه 53 دروازه السد را برای بار دوم باز کرد.

در ادامه اشتباه مهدی کیانی در وسط زمین و اشتباه مجدد از دانیال اسماعیلی‌فر در دفع توپ، مهاجم السد یعنی علی عبدالطیف را با دروازه خالی رو به رو کرد و او هم اختلاف را در دقیقه 81 به یک گل رساند. در نهایت بازی با نتیجه 2 بر یک به سود سپاهان به پایان رسید.