خودکفایی استان یزد در تامین گوشت قرمز

خبرگزاری دانا مشاهده در مرجع
خودکفایی استان یزد در تامین گوشت قرمز

معاون بهبود امور دامی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: در استان یزد سالانه21هزارتن گوشت قرمز تولید و میزان مصرف گوشت قرمز سالانه استان هم21هزارتن می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی غیب اللهی در گفتگو با یزدرسا، با رد هرگونه کمبود گوشت قرمز در سطح استان یزد اظهار داشت: میزان دام سبک و سنگین موجود در استان 803 هزار راس دام سبک، 145 هزار راس گاو و گوساله و 15 هزار نفر شتر می باشد که باعث شده هیچ کمبودی در این زمینه در سطح استان وجود نداشته باشد ونیازی به واردات گوشت قرمز نباشد.

وی ادامه داد: میزان تولید گوشت قرمز استان به صورت سالیانه 21هزارتن می باشد که با میزان مصرف سالیانه استان که21هزارتن می باشد توازن دارد. غیب اللهی با رد هرگونه کمبود نهاده دامی در سطح استان یزد نیز تصریح کرد: نهاده های دامی هم به واحده های صنعتی و هم به واحدهای سنتی وفاقد پروانه طبق سهمیه اختصاص می یابد. وی با تائید این مطلب که بین نهاده تخصیصی به واحدهای صنعتی دارای پروانه و واحدهای بدون پروانه تفاوت وجود دارد خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی به صورت روزانه به ازای هر راس گاو2کیلو و700گرم ذرت، یک کیلو و400گرم جو و یک کیلو و300گرم سویا دریافت می کنند ولی واحدهای سنتی و واحدهای فاقد پروانه، یک کیلو ذرت و یک کیلو400گرم جو و 300گرم سویا اختصاص می یابد. معاون بهبود امور دامی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد در پایان اظهار داشت: توزیع نهاده ها در اختیار وزارت جهاد کشاورزی می باشد و هیچ گونه مشکلی در زمینه کمبود نهاده دامی وجود ندارد و سهمیه ای که واحدهای صنعتی دارای پروانه اختصاص می یابد نیز مناسب است اما واحدهای سنتی و فاقد پروانه مجبور هستند علاوه برنهاده دریافتی، مابقی نهاده مورد نیاز خود را از بازار آزاد تامین کنند. انتهای پیام / ک