دیدار صمیمانه فرمانده نیروی هوایی ارتش با سربازان ارامنه

وب‌گاه خبر آنلاین مشاهده در مرجع
دیدار صمیمانه فرمانده نیروی هوایی ارتش با سربازان ارامنه

ایلنا نوشت: فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: در راه دفاع از شرف، اقتدار و تمامیت ارضی کشور، تنوع مذهب، نژاد و گویش بی تاثیر و وحدت و یکپارچگی ملی تنها رمز ماندگاری انقلاب اسلامی است.

امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به همراه جمعی از مسئولین نهاجا به‌مناسبت آغاز سال نو میلاد، نشست صمیمانه‌ای با سربازان ارامنه این نیرو برگزار کرد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در این نشست صمیمی، ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت عیسی (ع)، گفت: حضرت عیسی (ع) از پیغمبران دارای کتاب و شریعت است که به پیامبر مهربانی‌ها شهرت دارد و نام حضرت مریم (ع) مادر گرامی ایشان، نیز در 12 سوره از قرآن کریم قید شده است که این خود نشان از ویژگی های برجسته ایشان دارد.

وی با اشاره به مشارکت و همیاری پیروان ادیان الهی در نیروی هوایی ارتش، تاکید کرد: غیر از شما نیروهای وظیفه مسیحی که در حال سپری کردن خدمت خود در این نیروی الهی هستید، برخی از کارکنان نهاجا و حتی تعداد زیادی از شهدای جلیل القدر هشت سال دفاع مقدس، از برادران اقلیت های دینی هستند که این خود نشان از این حقیقت آشکار دارد که در راه دفاع از شرف و اقتدار و تمامیت ارضی کشور، تنوع مذهب و نژاد و گویش، بی تاثیر است.

امیر سرتیپ نصیرزاده، وحدت و یکپارچگی ملی را تنها رمز ماندگاری انقلاب اسلامی دانست و عنوان کرد: وحدت رویه در پیشبرد اصول لایتغیر انقلاب اسلامی و همبستگی و یکپارچگی ملی، تنها رمز ماندگاری جمهوری اسلامی ایران است که در عین تفاوت ها و کثرت عقاید، بیش از چهار دهه در برابر انواع و اقسام فتنه گری ها و سنگ اندازی های دشمنان این نظام، ایستادگی کرده و از هر آزمونی سربلند بیرون آمده است.

تحول اقتصادی به امنیت نیاز دارد

همچنین امیر سرتیپ حاتمی در بازدید از مجتمع های کشاورزی، دامپروری و روغن کشی سازمان اتکا در ورامین با ابراز خرسندی از حضور در این شهرستان که طلایه دار و پیشگام قیام خونین 15 خرداد 1342 بود، گفت: مردم مومن و انقلابی این شهرستان، حق بزرگی بر گردن انقلاب اسلامی و ملت عزیزمان دارند و ما همواره قدردان قیام طاغوت ستیز مردمان این دیار ولایت مدار هستیم.

وزیر دفاع با اشاره به مسئولیت خطیر و حساس دولت، نظام اسلامی و نیروهای مسلح در تامین امنیت ملی، تصریح کرد: امنیت شرایط لازم برای هر پیشرفت و توسعه ای است و بی تردید سرمایه گذاری و تحول و رشد اقتصادی کشور نیازمند استقرار امنیت پایدار در کشور است.

بنا به گزارش مهر وزیر دفاع در تبیین و تشریح وظایف و مأموریت های خطیر قانونی وزارت دفاع در قبال نیروهای مسلح، گفت: بسیار مفتخریم که در مجموعه وزارت دفاع با بهره مندی از خیل عظیم متخصصین، دانشمندان، محققین و پژوهشگران مومن و انقلابی، خادم و خدمتگزار نیروهای مسلح آماده و پا در رکاب هستیم که تولیدکننده امنیت، اقتدار و قدرت بازدارندگی ملی هستند و وزارت دفاع به عنوان پشتیبان و حامی رزمندگان موظف است با تعامل با دولت و مجلس شورای اسلامی به گونه ای سعی و تلاش نماید تا نیروهای مسلح مان کمترین دغدغه را نسبت به معیشت، آسایش و منزلت خود داشته باشند.

ا

امیر سرتیپ حاتمی در تشریح مولفه دوم امنیت، تسلیحات و تجهیزات دفاعی را به عنوان یک پایه اساس حفظ امنیت ملی بر شمرد و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از جمله کشورهایی است که از اولین روزهای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تحت شدیدترین تحریم های ظالمانه و به خصوص در حوزه های دفاعی و نظامی قرار گرفت ولیکن امروز نیروهای مسلح و صنعت دفاعی به چنان توانایی و قابلیتی در حوزه خودکفایی دست یافته اند که می توانند نیازهای عرصه رزم را مطابق با نوع تهدیدات پیش رو طراحی، تولید و به کارگیری کنند.

امیر سرتیپ حاتمی از خود اتکایی و خودکفایی در حوزه های دفاعی و نظامی به عنوان الگوی پیشرفت نظام اسلامی و عرصه شکست راهبرد دشمنان در مقابله با انقلاب اسلامی نام برد و گفت: در حوزه های اقتصادی هم می بایست با الگوگیری از قطع هرگونه وابستگی در عرصه های دفاعی به خودکفائی و شکوفائی دست یابیم.

27215

کد خبر 1335559
دیدار صمیمانه فرمانده نیروی هوایی ارتش با سربازان ارامنه 2