سازمان ملل متحد

سازمان ملل متحد

نشست اقلیمی2021؛ تعهد آمریکا و 40 کشور جهان برای نجات محیط زیست
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - در نشست مجازی تغییرات اقلیمی به میزبانی ایالات متحده، رهبران آمریکا و 40 کشور جهان، بر لزوم اتخاذ اقدامات موثر برای مقابله با تغییرات اقلیمی متعهد شدند. دولت بایدن قصد دارد برخلاف چهار سال گذشته دولت ترامپ، ابتکار عمل را در این زمینه به دست گیرد.

توازن قدرت در جهان با تقویت ساختارچند قطبی درحال تغییر است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - اندیشکده شورای آتلانتیک در گزارشی با اشاره به نبود درک مشترک میان برلین و واشنگتن نوشت: ایالات متحده و آلمان به طور فزاینده‌ای ادراک متفاوتی از تهدیدهای استراتژیک دارند و این اختلاف‌نظر با توجه به تقویت ساختارهای چندقطبی، بیشتر از گذشته باعث برهم خوردن توازن قدرت در جهان می‌شود.

رژیم صهیونیستی: توافقی را که به تهدیدهای ایران علیه موجودیت اسرائیل نپردازد، نمی‌پذیریم
خبرگزاری ایسنا

سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در یک جلسه شورای امنیت اظهاراتی را علیه توافق هسته‌ای ایران مطرح کرد.

کتاب؛ نمایشگر ره‌آورد تمدن‌های ماندگار تاریخ
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - کتاب از جمله پایدارترین و سالم‌ترین محصولات فرهنگی محسوب می‌شود که سرچشمه علوم و معارف انسانی و نتیجه اندیشه‌ها و تجربه‌های اهل دانش و معرفت به شمار می‌رود و به عنوان آینه‌ای است که بخش اعظم ره‌آورد تمدن‌های ماندگار تاریخ را به نمایش می‌گذارد.

آمریکا تروریست ها را برای ضربه زدن به انتخابات سوریه آماده می کند
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - در حالی که مردم، احزاب و دولت سوریه خود را برای انتخابات ریاست جمهوری سوریه آماده می کنند، تروریست های آمریکایی نیز در حال آماده کردن همکاران خود در سوریه برای ضربه زدن به برگزاری سالم این انتخابات هستند.

حملات پهپادی یمن علیه اهدافی در جنوب عربستان
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد جمعه از حمله پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور به جنوب عربستان سعودی خبر داد.

دمشق: جولان اشغالی بخش جدایی ناپذیر خاک سوریه است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - نماینده دایم سوریه در سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای به نشست شورای امنیت درباره اوضاع خاورمیانه، تأکید کرد که بلندی‌های جولان اشغالی بخش جدایی ناپذیری از خاک سوریه است.

فراکسیون حزب الله: مقاومت متعهد به دفاع از مرزهای حاکمیتی لبنان است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - فراکسیون حزب الله در پارلمان لبنان روز پنجشبه تاکید کرد که مقاومت در دفاع از مرزهای حاکمیتی لبنان متعهد است.

چین بار دیگر دستیابی به خنثی سازی کربن تا سال 2060 را تایید کرد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رییس جمهوری چین در نشست مجازی سران جهان درباره تغییرات آب و هوایی که به میزبانی آمریکا برگزار شد بار دیگر تعهدات چین برای محدود کردن مصرف زغال سنگ و تلاش برای رسیدن به حداکثر میزان انتشار کربن تا سال 2030 و دستیابی به خنثی سازی کربن تا سال 2060 را تأیید کرد.

دلالان با قلاب دلار به صید واکسن کرونا مشغول‌اند / گریه تلخ امیرکبیر برای واکسیناسیون ایرانیان
وب‌گاه خبر آنلاین

یاسر هاشمی در یادداشتی در اقتصادنیوز نوشت: می‌گویند یک واژه فرانسوی است و در واقع برای هر بیماری، از میکروب ضعیف شده همان بیماری ساخته می شود. معادل این واژه در زبان فارسی «مایه» است و واکسیناسیون را «مایه کوبی» می خوانند.

خطیب‌زاده: ایران پاسخ‌های مشروح به آژانس ارائه داده است
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت خارجه گفت‌وگوهای اخیر ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را در ادامه تعاملات و گفت‌وگوهای قبلی خواند و تاکید کرد: ایران پاسخ‌هایی مشروح و کافی به آژانس ارائه داده است تا بتواند در گزارش‌های خود به جمع‌بندی برسد.

رهبران اروپا بر لزوم بهره‌گیری از فرصت حفاظت از کره زمین تاکید کردند
خبرگزاری ایرنا

لندن - ایرنا - رهبران کشورهای اروپایی در اجلاس بین‌المللی تغییرات آب و هوایی بر لزوم بهره‌گیری از فرصت حفاظت از کره زمین دربرابر خطرات اقلیمی تاکید کردند.

هشدار دبیرکل سازمان ملل درباره فاجعه گرمایش زمین
وب‌گاه خبر آنلاین

ایرنا نوشت: دبیرکل سازمان ملل متحد درباره تغییرات آب و هوایی هشدار داد و از همه رهبران جهان خواست تا برای مقابله با این امر در همه جا وارد عمل شوند.

تعداد شعب انتخابات در آذربایجان شرقی 16 درصد افزایش دارد
خبرگزاری ایرنا

تبریز - ایرنا - رییس شورای اطلاع رسانی و ستاد انتخابات آذربایجان شرقی اعلام کرد: تعداد شعب اخذ رای انتخابات در این استان با رویکرد پیشیگیری از شیوع کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی 16درصد نسبت به دوره قبل افزایش‌دارد تا صف های طولانی اخذ رای با هدف حفظ سلامت مردم تشکیل نشود.

ترکیه میزبان نشست وزرای خارجه 3 کشور با حضور پاکستان و افغانستان
خبرگزاری ایرنا

اسلام‌آباد - ایرنا - منابع رسمی پاکستان اعلام کردند: در پی تاخیر در کنفرانس صلح افغانستان در ترکیه پس از امتناع طالبان از حضور در آن، قرار است نشست مشترک وزیران خارجه پاکستان، افغانستان و ترکیه برای بررسی تحولات اخیر، در استانبول برگزار شود.

هشدار گوترش درباره تغییرات آب و هوایی
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - دبیرکل سازمان ملل متحد درباره تغییرات آب و هوایی هشدار داد و از همه رهبران جهان خواست تا برای مقابله با این امر در همه جا وارد عمل شوند.