صنعت خودرو

صنعت خودرو

خبرگزاری تسنیم

صنعت خودرو کشور برای تولید 1.5 میلیون خودرو سالانه به 3.5 میلیارد دلار ارز برای تامین قطعات و لوازم یدکی نیازمند است، در حالی که واردات این میزان خودرو حداقل 15 میلیارد دلار نیاز دارد.

وزارت صمت 100 هزار میلیارد تومان طرح به بازار سرمایه معرفی کرد
خبرگزاری ایرنا

اصفهان - ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت 'گفت: این وزارتخانه در چند ماه گذشته بیش از یکصد هزار میلیارد تومان طرح برای تامین نقدینگی بازار سرمایه و بورس، معرفی کرده است.

کیفیت، تنوع و قیمت خودروهای داخلی در شأن مردم ما نیست
خبرگزاری ایسنا

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که کیفیت، تنوع و قیمت خودروهای داخلی در شأن مردم ایران نیست، از نهایی شدن بسته ارائه شده برای اصلاح صنعت خودرو در آینده نزدیک خبر داد و تاکید کرد که بایستی رقبای جدید در حوزه خودروسازی وارد شوند.

وزیر صنعت: خودروی ایرانی در شان ملت ایران نیست
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: کیفیت، تنوع و قیمت خودروهای تولید داخل در شان ملت ایران نیست.

سال آینده یک میلیون و 350 هزار دستگاه خودرو تولید می کنیم
خبرگزاری مهر

معاون وزیر صمت گفت: مجموعه خودروسازان کشور سال آینده بیش از یک میلیون و 350 هزار خودرو تولید خواهند کرد.

مجلس برای تحقق مطالبه رهبر معظم انقلاب در رشد تولید گام برمی‌دارد
خبرگزاری ایرنا

شیراز - ایرنا - سخنگوی کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیسیون به مطالبه رهبر معظم انقلاب در زمینه رشد تولید خودرو با تکیه بر توان قطعه‌سازان داخلی، حذف واسطه ها از جریان خودرو و قیمت گذاری مناسب پاسخ گفت و نخستین جلسه در این زمینه را با حضور مسوولان مرتبط برگزار کرد.

ساماندهی بازار خودرو با طرح مجلس یا دولت؟
خبرگزاری مهر

اگرچه مجلس سه ماه است که طرح ساماندهی بازار خودرو را با رایزنی با دولت در دستور کار قرار داده، با این حال وزیر صمت چهارم آذر بسته جداگانه ای را برای بهبود صنعت خودرو، به دولت ارسال کرد.

پلتفرم جدید ایران‌خودرو برای ارائه خدمات به مشتریان
خبرگزاری مهر

شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو و بیمه ایران به منظور افزایش رضایت مشتریان در حوزه خدمات‌رسانی سیار به مشتریان و خسارت دیدگان حوادث رانندگی، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

واردات خودرو آزاد می‌شود؟
خبرگزاری ایسنا

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران درباره شایعات و گمانه زنی‌هایی که از احتمال آزادسازی واردات خودرو در سال 1400 به وجود آمده، توضیح داد.

خبرگزاری تسنیم

تسنیم طرح افزایش 50درصدی تولید خودرو که در جلسه اخیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی در حضور رهبری مطرح شد، را در میزگرد تخصصی بررسی کرد. مشکل افزایش تولید دور باطلی است که در زنجیره 5ضلعی معیوب بین وزارت صمت، بانک مرکزی، گمرک، خودروساز و قطعه‌ساز ایجاد شد.

شکست سیاست فشار حداکثری ترامپ تجربه ای برای بایدن
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - ترامپ در حالی باید به رغم میل باطنی کاخ سفید را ترک کند که طی سه سال اخیر در راستای راهبرد «فشار حداکثری» شدیدترین تحریم‌ها و تنگناهای اقتصادی را علیه ایران اعمال کرد اما به هیچ یک از اهداف مورد نظر خود دست نیافت؛ تجربه‌ای که به کمک بایدن برای ترمیم مناسبات با تهران آمده‌است.

خبرگزاری تسنیم

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: مسائل و مشکلات متعددی در مسیر حرکت صنعت خودرو و گروه سایپا وجود داشته و دارد اما با خودباوری و تلاش های صورت گرفته، این خودروساز در مسیر تحول و بهبود قرار گرفته است.

مهلت 2 هفته ای برای عرضه خودروهای مستقر در پارگینگ ها به متقاضیان
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رییس سازمان بازرسی کل کشور از خودروسازان خواست طی دو هفته همه خودروهای مستقر در پارکینگ‌ها را در راستای ایفای تعهدات خود به متقاضیان عرضه کنند و نتیجه آن به سازمان بازرسی کل کشور گزارش شود.

باید تلاش کنیم التهاب بازار خودرو کاهش یابد
خبرگزاری ایسنا

رییس سازمان بازرسی کل کشور در نشست با دستگاه‌های متولی خودرو با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا التهاب بازار خودرو کاهش یابد، گفت: این تلقی در جامعه وجود دارد که می‌خواهند عمدا خودروها را کف پارکینگ‌ها نگه دارند تا افزایش قیمت پیدا کند و یا شورای رقابت را مجبور به افزایش قیمت کنند که این مساله منجر به بدبینی در جامعه شده است.

تحویل خودروهای دارای کسری قطعات و تجاری شده تا آخر آذر
خبرگزاری مهر

نشست بررسی مشکلات خودروهای ناقص و تجاری مستقر شده در پارکینگ خودروسازان با حضور رییس سازمان بازرسی کل کشور و دستگاه های متولی برگزار شد.

کاکایی: مشکل مردم با واردات خودرو حل نمی شود
خبرگزاری ایسنا

در حالی که چندی است موضوع آزادسازی واردات خودرو در مجلس شورای اسلامی مطرح و مورد ارزیابی قرار گرفته است، یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است که تجریه‌های قبلی کشور در این زمینه‌ها نشان داده است که این دست از پیشنهادات به سبب اینکه تناسبی با شرایط فعلی کشور ندارند، مشکلی از مردم عادی حل نخواهد کرد و ارز محدود کشور و ثبات نرخ آن را هم از بین خواهد برد.