صنعت، معدن و تجارت

صنعت، معدن و تجارت

خبرگزاری ایرنا

ایرنا - اصفهان - علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت روز جمعه و در دومین روز از سفرش به اصفهان از گروه صنعتی انتخاب و ذوب آهن اصفهان بازدید کرد. عملیات پیش گرم کوره بلند شماره یک ذوب آهن اصفهان آغاز و همچنین پنج طرح صنعتی در مجموعه تولیدی اسنوا با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری رسید.

تأمین ریل توسط ذوب آهن دستاورد بزرگی برای کشور است
خبرگزاری ایسنا

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ذوب آهن اصفهان با راه اندازی کوره بلند شماره یک، بیش از 800 هزار تن به تولید خود اضافه می‌کند که اهمیت بسیاری دارد. این شرکت قادر به تأمین ریل کشور است که دستاورد بزرگی برای ایران است.

مشکلات فعالان اقتصادی اصفهان و درخواست آنها از وزیر صمت
خبرگزاری ایرنا

اصفهان - ایرنا - شماری از فعالان اقتصادی اصفهان در دیدار با علیرضا رزم‌حسینی وزیر صمت، دلالان حوزه صنعت فولاد، فرسودگی ماشین‌آلات صنعتی، قانون نظام صنفی، اخذ عوارض صادراتی، مالیات، مشخص نبودن تعریف مشوق صادراتی، مسائل ارزی، تناقض بین بخش بازرگانی و تولیدی و واردات را از جمله مشکلات فرارو برشمردند.

عملیات پیش‌گرم کوره بلند شماره 1 ذوب آهن اصفهان آغاز شد
خبرگزاری ایرنا

اصفهان - ایرنا - عملیات پیش گرم کوره بلند شماره یک ذوب آهن اصفهان روز جمعه با حضور علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت و عباس رضایی استاندار و جمعی از مسوولان استانی آغاز شده است.

خبرگزاری تسنیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید از مجتمع ذوب آهن اصفهان از کارگاه تولید ریل در بخش نورد 650 ذوب آهن بازدید به عمل آورد.

چهار وزیر در کمیسیون‌های مجلس حاضر می‌شوند
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - وزرای تعاون، علوم، صنعت و کشور در هفته پیش رو با حضور در کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی پاسخگوی سوالات نمایندگان خواهند بود.

ایران به جمع 10 کشور تولیدکننده ریل قطار پرسرعت پیوست
خبرگزاری مهر

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید از مجتمع ذوب آهن اصفهان از کارگاه تولید ریل در بخش نورد 650 ذوب آهن بازدید کرد.

علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در پایانه صادراتی کشاورزی فارس اقدام کنند
خبرگزاری ایرنا

شیراز - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس از علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در پروژه پایانه صادراتی کشاورزی این استان واقع در منطقه ویژه اقتصادی شیراز دعوت کرد در این زمینه اقدام کنند.

انتخاب رایزن بازرگانی به اتاق بازرگانی واگذار می‌شود
خبرگزاری مهر

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به دنبال تفویض انتخاب رایزنان بازرگانی به اتاق بازرگانی هستیم.

رونق تولید داخلی لوازم خانگی / تولید خودرو 50 درصد افزایش می‌یابد
خبرگزاری مهر

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پیش بینی ما این است که تا پایان سال تولید خودرو 50 درصد افزایش یابد

رشد 50 درصدی صادرات ایران به 15 کشور همسایه
خبرگزاری ایسنا

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در هشت ماه گذشته صادرات به 15 کشور همسایه 50 درصد افزایش یافت که نشان می‌دهد این کشورها زمینه خوبی برای تحقق این مهم هستند.

خبرگزاری تسنیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سیاست ما در حوزه خودرو افزایش تولید است گفت: پیش‌بینی کردیم که تا پایان سال به افزایش 50 درصدی در حوزه خودرو برسیم.

افتتاح پنج پروژه با حضور وزیر صنعت در اصفهان
خبرگزاری ایسنا

گروه صنعتی اسنوا امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت پنج پروژه را افتتاح کرد.

تحریم‌ها در اقتصاد برخی محصولات مؤثر بوده است
خبرگزاری ایسنا

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: اگر تحریم ها فشارهایی در اقتصاد کلان ایجاد کرده، اما در اقتصاد مربوط به برخی محصولات موثر بوده و تولید و کیفیت آن را افزایش داده است.

وزیر صمت: افزایش تولیدات داخلی از قاچاق کالا جلوگیری می‌کند
خبرگزاری ایرنا

اصفهان - ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هر اندازه تولیدات داخلی را افزایش دهیم و کالاها با قیمت مناسب در بازار عرضه شوند از قاچاق کالا جلوگیری می‌شود.

وزیر صمت 5 طرح صنعتی را در مجموعه اسنوا اصفهان افتتاح کرد
خبرگزاری ایرنا

اصفهان - ایرنا - بهره برداری پنج طرح صنعتی در مجموعه اسنوا روز جمعه با حضور علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت و عباس رضایی استاندار اصفهان و جمعی از مسوولان استانی آغاز شده است.