سیاسی وب‌گاه فرارو

سیاسی وب‌گاه فرارو

متکی: رئیسی کاندیداتوری برای انتخابات را پذیرفت

سخنگوی شورای وحدت: با ابراز مسرت و خوشحالی اعلام می‌کنیم که سید ابراهیم رییسی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام خواهند کرد و در عرصه رقابت حضور خواهند داشت.

نامه مهم حدادعادل به ابراهیم رئیسی

با نزدیک شدن انتخابات ریاست‌جمهوری سال 1400، درخواست‌های روزافزونی از استان‌ها و شهر‌های سراسر کشور از جناب‌عالی خواسته شده نامزدی خود را در انتخابات اعلام فرمایید.

نامه 53 رهبر دموکرات به بایدن درباره ایران

53 تن از رهبران حزب دموکرات آمریکا با ارسال نامه‌ای از رئیس‌جمهور کشور خود خواستند با برداشتن تحریم‌های جمهوری اسلامی به برجام بازگردد.

5 نامزد مطرح انتخاباتی به نفع رئیسی انصراف می‌دهند

عضو هیئت اجرایی شورای وحدت اصولگرایان گفت: حداقل 5 نامزد مطرح انتخابات ریاست جمهوری هرچند که ممکن است ثبت‌نام هم کنند و در مناظرات بمانند، اما سرانجام برای وحدت همه نیرو‌های انقلاب به نفع اقای رئیسی کنار می‌دهند و انصراف دهند.

انتخابات 1400 یا مغازه خودکشی؟

معتقدم که انتخابات پیش‌رو یک دکان فروش ابزار و ادوات خودکشی نیست بلکه اگر درست بنگریم تشعشع‌های نور را می‌بینیم و امید موج می‌زند، کافی است خودمان را رها کنیم.

محمدرضا خاتمی: نمی‌خواهیم با معامله‌گری وارد قدرت شویم

محمدرضا خاتمی گفت: مشکل اصلی ما در انتخابات، قهر مردم است. اصلاح‌طلبان هرچه بخواهند مردم را به انتخابات تشویق کنند خیلی اثری ندارد، چون مردم می‌گویند شما چه قدرت و اختیاری دارید؟ بهترین آدم را هم رئیس‌جمهور کنید، این رئیس‌جمهور می‌تواند برنامه‌هایش را اجرائی کند؟ اگر رئیس‌جمهوری گفت می‌خواهم برجام را به هر قیمتی حفظ کنم، می‌خواهم حقوق مدنی و شهروندی را حفظ کنم، با خلاف قانون‌ها برخورد...

همکاری اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات در پرونده فایل صوتی ظریف

فایل صوتی ظریف در جریان برنامه "آنسوی دولت" که برای مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری تهیه شده بود اما چندی پیش به صورت نامعلومی به دست رسانه های خارج از کشور رسید و زلزله ای به پا کرد.

هشدار به داوطلبان انتخابات شورا‌؛ مواظب لایک‌هایتان باشید!

نوروزی گفت: در صورتی که عضویت و لایک کردن داوطلبین شورا‌های شهر در سایت‌ها و کانال‌های غیراخلاقی یا ضد انقلاب محرز شود به طور قطع صلاحیت این نامزد تأیید نمی‌شود!

مجلس تفحص از دفتر کار آشنا را تصویب کرد

از 226 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس 179 نماینده به تحقیق و تفحص از مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و همچنین عملکرد وزارت خارجه در حفظ اطلاعات محرمانه کشور رأی موافق داده و 4 نماینده رأی مخالف دادند، ضمن این که یک رأی هم ممتنع بود.

ذوالنور: آنقدر با ظریف محکم برخورد کردیم که نگران بودیم سکته کند!

رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: در آن جلسه علاوه بر اعضای کمیسیون نمایندگان دیگر هم شرکت کردند و حرف‌های خود را زدند. احترام طرفین نیز حفظ شد و جواب هم شنیدند. البته نمایندگان از هیچ کدام از توضیحات وزیر قانع نشدند. موضع نمایندگان به قدری محکم بود که برخی می‌گفتند نگران سکته وزیر هستیم.

تاجزاده: روز جمعه برای ثبت‌نام می‌روم

مصطفی تاجزاده اعلام کرد که روز جمعه برای ثبت نام در انتخابات ریاست‌جمهوری به وزارت کشور می‌رود.

کدخدایی: مصوبه ما مصداقی نیست، دولت بی‌انصافی کرد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: خیلی خنده دار است که شورای نگهبان تصمیم گیری خود را منوط به آمدن یا نیامدن یک یا دو فرد کند، اگر معیار سن ملاک است، این مصوبه برای یک انتخابات تصویب نشده است و اگر فردی که در این دور سنش اجازه حضور در انتخابات را نمی‌دهد، دور بعدی می‌تواند در انتخابات ثبت نام کند، پس شورای نگهبان برای نیامدن افراد این مصوبه را تصویب نکرده است.

«علی لاریجانی» پنجشنبه برای انتخابات ثبت‌نام می‌کند

یک نماینده ادوار مجلس گفت: ورود لاریجانی به عرصه انتخابات حتمی است و احتمالا وی در روز پنجشنبه برای ثبت‌نام در انتخابات به وزارت کشور خواهد رفت.

سخنگوی قوه قضاییه: نازنین زاغری باید از جمهوری اسلامی متشکر باشد

سخنگوی قوه قضاییه درباره اظهارات مقامات انگلیسی درباره وضعیت نازنین زاغری گفت: وقتی محکوم امنیتی در خارج از زندان و در خانه خود حضور دارد، چرا ادعا‌های واهی مطرح می‌شوند. این فرد آزاد و با قرار تأمین بیرون از زندان است، اینکه گفته می‌شود رفتار ما با او مصداق شکنجه است، درست نیست.

کاندیداتوری قالیباف در انتخابات ریاست‌جمهوری منتفی شد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به کاندیداتوری آقای رئیسی، بنده بنای ثبت‌نام در انتخابات را ندارم.

سعید محمد: در دور زدن تحریم‌ها و لغو آن‌ها تبحر دارم

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران به تشریح بخشی از برنامه‌هایش پرداخت و گفت: من نسبت به دور زدن تحریم‌ها و لغو آن‌ها تبحر دارم.