فرهنگی

فرهنگی

خبرگزاری تسنیم

شیعه همیشه تاریخ، انقلابی بوده است، زیرا الگویی زیبا و عالی برای جانفشانی دارد. شیعه از امام خود می‌آموزد که سنت امر به معروف و نهی از منکر - یکی از اصلی‌ترین واجبات الهی - را در جامعه جاری کند.

آنچه تئاتری‌ها برای هفته دفاع مقدس تدارک دیدند
خبرگزاری ایسنا

اجرای چند نمایش خیابانی، برگزاری یک جشنواره نمایشنامه‌خوانی و پخش فیلم تئاتر از جمله تدارکات هنرمندان تئاتر برای هفته دفاع مقدس بود.

دل‌مان می‌خواهد فرهنگی بمانیم
خبرگزاری ایسنا

در روزگاری که بسیاری از تماشاخانه‌های خصوصی برای حفظ سالن‌های خود دچار ترس و تردید هستند، مدیران تماشاخانه «هیلاج» امید دارند که بتوانند رویه فرهنگی خود را ادامه بدهند.

هدیه‌ای که کرونا به تئاتر ایران نداد
خبرگزاری ایسنا

«در آینده‌ای نه چندان دور شاهد همزیستی تئاتر مجازی و تکنولوژی‌های دیجیتال خواهیم بود. این امر توسط هنرمندانی بروز می‌کند که پاندمی کوید - 19 یعنی زمانی که نتوانستند به سالن‌های تئاتر بروند و اثری تولید کنند، از خاطرشان نمی‌رود.»

خبرگزاری ایرنا

رییس جمهوری روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: یک عده‌ای به خاطر منافع غلط گروهی و باندی به مردم آدرس غلط ندهند. آدرس صحیح تمام جنایات و فشار بر مردم عزیز ایران واشنگتن دی سی کاخ سفید است و آن‌هایی که داخل این ساختمان هستند این همه جنایات علیه ملت ایران روا داشته‌اند.

امسال 700 خدمت پزشکی به ساکنان مناطق محروم مهاباد ارایه شد
خبرگزاری ایرنا

مهاباد - ایرنا - مسوول بسیج جامعه پزشکی سپاه مهاباد گفت: نیمه نخست امسال 700 خدمت پزشکی رایگان توسط تیم‌های بسیج جامعه پزشکی این شهرستان به ساکنان مناطق محروم ارایه شد.

خبرگزاری تسنیم

پیش‌تولید فیلم جدید سیدرضا میرکریمی با عنوان «نگهبان شب» آغاز شد و نوید محمدزاده اولین بازیگری است که برای حضور در این فیلم انتخاب شده است.

نقش طلاب در توانمندسازی دانش اجتماعی، فرهنگی و دینی جامعه بسیار حائز اهمیت است
خبرگزاری ایسنا

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نقش طلاب حوزه اعم از خواهر و برادر در مسیر توانمندسازی دانش اجتماعی، دانش فرهنگی و دانش دینی جامعه بسیار حائز اهمیت است.

«بچه‌های خدا این‌گونه زندگی می‌کنند»
خبرگزاری ایسنا

ابراهیم زاهدی‌مطلق در یادداشتی از کتاب «فاتح دل‌ها و دژها» نوشته محمدجواد مرادی‌نیا نوشته است.

خبرگزاری تسنیم

غلامعلی طاهری؛ هنرمند رشته نقاشی از ضربه‌ای می‌گوید که برای نخستین‌بار طی سال‌های پس از جنگ تحمیلی توسط طیف کارگزاران سازندگی به هنرمندان دفاع مقدس وارد شد.

خبرگزاری تسنیم

برگ برنده فیلم تأکید بر حضور و مشارکت آحاد گوناگون مردم با فرهنگ‌ها، مذاهب و جهان بینی‌های متفاوت، فارغ از جنسیت و قوم در مقاومت هشت ساله دفاع مقدس است.

اربعین امسال را با کمک به نیازمندان پرشور کنیم
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - استاد حوزه علمیه گفت: کمک کردن به مومنان و نیازمندان یکی از راه‌های پرشور کردن اربعین امسال است که در این شرایط کرونا و شرایط سخت اقتصادی می‌تواند به داد مردم برسد.

بازگشت «سوفیا لورن» به سینما در 86 سالگی
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - «سوفیا لورن» بازیگر سرشناس ایتالیایی پس از 11 سال غیبت، در سن 86 سالگی با بازی در یک فیلم درام به سینما بازمی‌گردد.

«سنت میشل» مروارید قرون وسطایی در دل دریا
خبرگزاری ایسنا

کشور فرانسه از دسته کشورهایی است که گردشگران برای سفر به آن باید کاملا برنامه‌ریزی داشته باشند چرا که این کشور جاذبه‌های دیدنی فراوانی را در خود جای داده است؛ یکی از این مکان‌ها که گردشگران باید حتما در سفر به فرانسه از آن بازدید داشته باشند جزیره «سنت میشل» است.

در عصر تسخیر افکار و اذهان عمومی با سلاح امواج و رسانه ها هستیم
خبرگزاری ایسنا

فرمانده سپاه بوشهر گفت: امروز با سلاح امواج و رسانه ها در حال تسخیر افکار هستند که بسیار پیچیده تر از حمله نظامی بوده و مبارزه با آن نیز دشوارتر است.