مسئول بسیج طلاب خوزستان: دریغ از اینکه یک روستای غیزانیه آب پایدار داشته باشد

خبرگزاری میزان مشاهده در مرجع
مسئول بسیج طلاب خوزستان: دریغ از اینکه یک روستای غیزانیه آب پایدار داشته باشد

مسئول بسیج طلاب خوزستان با بیان اینکه ما در کف میدان غیزانیه هستیم و می‌بینیم هیچکدام از آن روستا‌هایی که گفتند آب پایدار به آن‌ها می‌رسد، هنوز دارای آب پایدار نیستند، گفت: دریغ از اینکه یک روستای غیزانیه آب پایدار داشته باشد.

حمید نوری ممبینی در گفت‌وگو با میزان، اظهار کرد: از همان روز‌های اول بحران غیزانیه یک قرارگاه با محوریت حاج آقا موسوی فرد امام جمعه اهواز و مجموعه سپاه و گروه‌های جهادی بسیج سازندگی شکل گرفت.

مسئول بسیج طلاب خوزستان با بیان اینکه مشکل اصلی غیزانیه و دغدغه اول و آخر مردم این منطقه موضوع «آب» است، عنوان کرد: ما توانستیم پس از رایزنی‌هایی که با ادارات و دستگاه‌های مختلف خوزستان انجام دادیم، تعداد این تانکر‌ها را از 3 تانکر به 70 تانکر برسانیم.

وی افزود: از 3 هفته پیش تا روز 20 خرداد که رسانه‌ها به اشتباه اعلام کردند آب به 80 روستای غیزانیه رسیده است، ما با بکارگیری تانکرهای‌مان روزانه به قریب 550 تا 600 خانواده در غیزانیه آبرسانی می‌کردیم. متاسفانه ادارات وقتی این خبر اشتباه را شنیدند که آب به غیزانیه رسیده است، از زیر بار تعهدات‌شان در زمینه تامین تانکر‌های آب، شانه خالی کردند. همین موضوع باعث شد تعداد تانکر‌های آب رسانی ما به مردم غیزانیه از 70 تانکر به 30 تانکر برسد.

دریغ از اینکه یک روستای غیزانیه آب پایدار داشته باشد. آن روستا‌هایی را هم که گفته بودند 10 ساعت هر روز یک بار آب رسانی می‌شوند، در عمل هر 2 روز یک بار آن هم به مدت 3 تا 4 ساعت آبرسانی می‌شوند

نوری با بیان اینکه پس از رسانه‌ای شدن خبر افتتاح فاز اول آب‌رسانی غیزانیه و رسیدن آب پایدار به 18 روستا و رسیدن آب به صورتی ساعتی به 12 روستا، که آن هم یک خبر خلاف واقع بود، باز هم ما شاهد سرخوردگی مجدد مردم غیزانیه بودیم، گفت: ما در کف میدان غیزانیه هستیم و می‌بینیم هیچکدام از آن روستا‌هایی که گفتند آب پایدار به آن‌ها می‌رسد، هنوز دارای آب پایدار نیستند. دریغ از اینکه یک روستای غیزانیه آب پایدار داشته باشد. آن روستا‌هایی را هم که گفته بودند 10 ساعت هر روز یک بار آب رسانی می‌شوند، در عمل هر 2 روز یک بار آن هم به مدت 3 تا 4 ساعت آبرسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه مطالبات مردم غیزانیه برای تامین آب همچنان سر جای خودش باقی است، عنوان کرد: ما همچنان برای تسکین موقت آلام مردم غیزانیه به دنبال تامین تانکر‌های آب بیشتر برای مردم این مناطق هستیم.

مسئول بسیج طلاب خوزستان با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)، بسیج سازندگی سپاه خوزستان، فولاد خوزستان، بسیج طلاب و روحانیون خوزستان، در کف میدان غیزانیه هستند، خاطرنشان کرد: گروه‌های جهادی امید اول و آخر مردم غیزانیه هستند که از ابتدا تا الان در کنارشان بودند.