اجتماعی وب‌گاه مشرق نیوز

اجتماعی وب‌گاه مشرق نیوز

پیش‌بینی افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در 5 روز آینده با توجه به پایداری جو و سکون نسبی هوا به تدریج برغلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزوده می‌شود.

درخواست نمکی از WHO برای مقابله با تحریم‌ها

وزیر بهداشت گفت: از تمام کشورهای عضو، سازمان جهانی بهداشت، سایر سازمان های منطقه ای و جهانی درخواست دارم تا به طور موثر همکاری کنند و به تحریم هایی غیر قانونی یکجانبه پایان دهند.

روایت یک روز بدون ماسک؛ بدون جریمه!

‌در اولین روزی که قرار بود افراد بدون ماسک جریمه شوند خبرنگار ما بدون ماسک در شهر چرخید اما هیچ‌کس او را جریمه نکرد.

بحران نمایی با سواری روی مشکلات اقتصادی مردم

اولین تاثیر پیام برانگیختن احساسات مخاطب است. مخاطب به محض احساساتی شدن، کمتر به سمت راستی آزمایی و سنجشش صحت ادعاهای رسانه ای می رود.

زمان عرضه واکسن آنفلوآنزا در داروخانه‌ها

هفته آینده بخش اول واکسن آنفلوآنزا وارد بازار خواهد شد که این بخش از واکسن برای اولویت دوم یعنی سالمندان بالای 65 سال و کودکان 5 ماه تا 6 سال از طریق داروخانه‌ها عرضه می‌شود.

رکورد غمناک کرونا با درگذشت 272 هم‌وطن در شبانه روز گذشته / بیش از 409 هزار بیمار کرونایی بهبود یافته‌اند

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: متأسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 272 بیمار کووید19، جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به 28 هزار و 816 نفر رسید.

آخرین وضعیت سلامتی شیخ زکزاکی از زبان دخترش

دختر رهبر زندانی جمعیت اسلامی نیجریه از وخیم تر شدن وضعیت سلامت پدر و مادرش به دلیل محرومیت از خدمات پزشکی خبر داد.

هشدار درباره افزایش غلظت ذرات معلق در پایتخت

شرکت کنترل کیفیت هوا اعلام کرد: تا فردا بر غلظت آلاینده‌ها به ویژه ذرات معلق در پایتخت افزوده می شود لذا شهروندان از ترددهای غیر ضروری با وسایل نقلیه شخصی خودداری کرده و در منزل بمانند.

ذخایر خونی در تهران کاهش یافت

مدیرکل انتقال خون استان تهران با تاکید بر کاهش محسوس ذخایر خونی، از مردم پایتخت درخواست کرد تا بیماران نیازمند به خون را فراموش نکنند.

آزمایش واکسن کرونای ایرانی روی میمون / زمان انجام آزمایش انسانی اعلام شد

وزیر بهداشت با اشاره به پیشرفت‌های ایران در زمینه تولید واکسن کرونا، گفت: در مراحل مختلف کار را دنبال کرده‌ایم و آزمایش بر نمونه حیوانی (میمون) هم انجام شده و نتایج بسیار خوبی گرفتیم.

اولین تصویر از ویروس کرونا از نمای نزدیک + فیلم

دانشگاه سن دیگو، شبیه‌سازی ساختار پروتئین‌های ویروس کرونا را بر اساس مطالعات جدید انجام داد.

تکذیب خودکشی دانش‌آموز دیری به علت نداشتن گوشی + سند

روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دیر در اطلاعیه‌ای، خبر منتشر شده در خصوص دلیل خودکشی دانش آموز دیری مبنی عدم دسترسی به تلفن همراه و کلاس‌های مجازی را تکذیب کرد.

درخواست ملتمسانه آمریکا از گروه‌های مقاومت عراق

شبکه خبری المیادین گزارش داد که آمریکا پیام‌هایی از سر عجز به مقاومت عراق می‌فرستد و از آنها می‌خواهد که عملیات خود را علیه نظامیان این کشور متوقف کنند.

چالش جدید رانندگان تاکسی با مسافران بدون ماسک

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران با اشاره به اینکه برخی از مسافران حین حرکت خودرو ماسک را از صورت برمی‌دارند، گفت: این مسأله باعث ایجاد چالش برای تاکسیرانان و اعمال جریمه آنها می‌شود.

واکنش پلیس به حواشی چرخاندن اراذل و اوباش

رئیس پلیس پایتخت نسبت به حواشی پیش آمده در چرخاندن اراذل و اوباش واکنش نشان داد و گفت: پلیس اسیر جوسازی و فضاسازی نمی‌شود.