فرهنگی وب‌گاه مشرق نیوز

فرهنگی وب‌گاه مشرق نیوز

جنبش گسترش همجنسگرایی را کدام هنرمندنماها تشکیل دادند؟

پرویز تناولی، عضو محوری این حلقه که به نوعی بانی تشکیل رشت 29 بود و در کنار «کامران دیبا» و «رکسانا صبا» ان را راه انداختند.

واکنش نویسنده به جزوه کرونایی یک پزشک!

کتاب به زبان محاوره نوشته شده. زبانی که در مواقع عادی به آن نقد دارم. اما در این کتاب بهترین انتخاب بوده. چون جامعهء هدف بسیار گسترده است و قرار است مخاطب عام و حتی کم‌سواد هم از مطالب آن بهره ببرد.

واکنش مجید مجیدی به درگذشت کامبوزیا پرتویی

مجید مجیدی، در یادداشتی درگذشت کامبوزیا پرتوی بر اثر ویروس کرونا را اتفاق تلخی دانست و از اینکه نمی‌تواند او را تا خانه ابدی‌اش بدرقه کند افسوس خورد.

از «خانه امن» و سریالی درباره سردار سلیمانی تا «طلاق» و «دادستان» ده‌نمکی

ساخت سریال هایی نظیر «گاندو» و «خانه امن» نشان داده است سریال‌های استراتژیک و با داستان های واقعی مربوط به وقایع روز، مخاطبان پر و پا قرصی دارد.

در دوره بازنشستگی به نقش «افشین» افتخار می‌کنم

بازیگر سریال خانه امن با بیان اینکه در دوره بازنشستگی به نقش «افشین» افتخار خواهم کرد گفت: باید بگویم در بسیاری از موارد شاهد بودم انتخاب بازیگر بر اساس تعداد فالوئر بوده است.

روایت آقا مهدی پر از جذابیت و کنجکاوی

بدون شک، شهید مهدی باکری از فرماندهان مهم و تاثیرگذار دوران دفاع‌مقدس بود و سبک و سیاق فرماندهی وی در دوران دفاع‌مقدس برای بسیاری از علاقه‌مندان به تاریخ از جذابیت‌های بسیاری برخوردار است.

سوره مهر ناشر برگزیده سال 97 شد

انتشارات سوره مهر برای هشتمین بار بر اساس اعلام دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان ناشر برتر بزرگسال غیرخصوصی برگزیده شد.

شهری که وقت نکرد آخ بگوید!

کف‌گیر را چندبار گوشه‌ی قابلمه کوبیدم و دم‌کنی را روی درش محکم کردم، ساعت 11:45 دقیقه بود، دقیق خاطرم نیست که چرا سمت پنجره آشپزخانه رفتم که صدایی مهیب کل خانه را برداشت.

حمایت از ازدواج جوانان و زوجین نابارور در طرح جدید بسیج

رئیس بسیج جامعه زنان کشور گفت: طرح بهداشتی شهید سلیمانی از سوی بسیج با هدف کمک به مدافعان سلامت در شرایط اضطراری کرونایی تدوین و از ابتدای آذر ماه در برخی استان ها به اجرا رسیده است.

«کامبوزیا پرتوی» بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

کامبوزیا پرتوی کارگردان سینمای ایران بر اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.

شبکه‌های ماهواره‌ای نیاز به یک بمب خنده دیگر دارند

چه محصولی در فضای پساهشتادوهشت، بهترین مواجهه را با شبکه‌های ماهواره‌ای ایجاد کرد؟ همان محصولی که به‌دلیل صحنه رقص بیژن بنفشه‌خواه و متلک‌های بودارش حتی از شبکه نمایش خانگی مجوز نگرفت.

تخریب و بازسازی حرم امامین عسکریین (ع) در 2 دهه اخیر + فیلم و عکس

حرم امامین عسکریین (ع) در دو دهه اخیر به دلیل حضور تکفیری‌ها و داعش در سامرا و تخریب این مکان مقدس، ناامن بود و زائران امکان تشرف به حرم را نداشتند.

نکته مهمی که نه «کارتر» فهمید نه «سیا» نه «پهلوی»

4 آذر سال 1357 شمسی، «کارتر» چون هیچ‌کاری نمی‌توانست انجام دهد از «سیا» انتقاد کرد که چرا نتوانسته حوادث ایران را پیش‌بینی کند.

یک ناشر: کاغذ ثبت‌نام کردیم، ندادند

یک ناشر گفت: کتابدارهای ما اکثرا بی‌حال هستند! خیلی کم پیش می‌آید اهل فعالیت و معرفی کتاب باشند. وقتی شما کتابخانه را تبلیغ کنید، کتاب جدید نیاز دارید.

برخی می‌خواهند در خیابان انقلاب برج بسازند

علیرضا سبحانی نسب، مدیر نشر جمال، معتقد است که تأثیرات کرونا بر صنعت نشر کودک را می‌توان از دو وجه اقتصادی و فرهنگی مورد بررسی قرار داد.