اقتصادی خبرگزاری مهر

اقتصادی خبرگزاری مهر

صف فروش5500 میلیارد تومانی 392 شرکت بورسی

یک تحلیلگر بازار سرمایه گفت: دولت در سال گذشته 17 هزار میلیارد تومان مالیات از سهامداران کسب کرده، ولی حاضر نیست نیمی از آن را به صندوق تثبیت بازار سرمایه برای حمایت از بازار بدهد.

خروج سیمان از نظام قیمت گذاری / کشف قیمت در بورس کالا

رئیس اداره نظارت بر بازار بورس‌های کالایی سازمان بورس، آخرین اقدامات برای خروج سیمان از نظام قیمت گذاری و الزام شرکت‌های سیمانی به پذیرش و عرضه در بورس کالا را تشریح کرد.

10 پروژه صنعت برق با سرمایه‌گذاری 336 میلیاردی افتتاح شد

10 پروژه صنعت برق در سه استان کشور با اعتبار 336 میلیارد تومان امروز با حضور وزیر نیرو به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد.

تعلل 8 ساله در توسعه میدان گازی فرزاد

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران در حالی معتقد است که تعلل در توسعه میادین مشترک نفت و گاز جایز نیست که وزارت نفت برای توسعه میدان مشترک گازی فرزاد 8 سال تعلل کرده است.

تصویب 3200 میلیارد تومان منبع مالی برای طرح‌های آبرسانی فوری

وزیر نیرو گفت: هفته جاری پیشنهاد مشترک وزارت نیرو و وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه به منظور اختصاص بیش از 3200 میلیارد تومان منابع برای طرح‌های آبرسانی فوری مصوب شد.

قیمت دلار 28 اردیبهشت 1400 به 22 هزار و 422 تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس)، امروز سه‌شنبه 28 اردیبهشت 1400 در صرافی‌های بانکی برای خرید به 21 هزار و 978 تومان و برای فروش به 22 هزار و 422 تومان رسید.

صدور 150 بخشنامه متضاد و متناقض برای صادرات در سال 99

رئیس کل گمرک ایران گفت: سال گذشته هر دو روز یک بخشنامه برای صادرات به گمرک ابلاغ شد و لذا 150 بخشنامه متضاد، متناقض و کند کننده برای صادرات داشتیم و امسال نیز 11 بخشنامه داشته ایم.

بورس انرژی میزبان عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری

بورس انرژی ایران امروز شاهد عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری است.

احتمال زمینه چینی فساد در بخش‌هایی از لایحه مشارکت عمومی - خصوصی

یک استاد دانشگاه تهران نسبت به احتمال بروز زمینه های فساد با حذف قانون مناقصات در ضمن لایحه مشارکت عمومی - خصوصی هشدار داد.

ماجرای تجمع اعتراضی امروز کارکنان هما در ترمینال2 مهرآباد چه بود؟

صبح امروز تعدادی از کارکنان شرکتی ایران ایر که در بخش خدمات فرودگاهی مشغولند، در اعتراض به احتمال حذف نیروهای شرکتی، در ترمینال 2 مهرآباد تجمع کردند و پروازها با تأخیر مواجه شد.

جزئیات قیمت رسمی انواع ارز / افزایش نرخ 18 ارز

بانک مرکزی نرخ رسمی 46 ارز را برای امروز سه شنبه 28 اردیبهشت 1400 اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 18 ارز افزایش و 17 ارز کاهش یافت و 11 ارز هم بدون تغییر باقی ماند.

تاخیر در بارگیری نهاده های دامی / تعلل دولت در تعیین نرخ شیر خام

رئیس هیات مدیرعامل انجمن صنفی گاوداران با اشاره به تاخیر در بارگیری نهاده های دامی از بنادر گفت: ستاد تنظیم بازار در تعیین نرخ جدید شیرخام تعلل می کند.

واردات واکسن کرونا به زودی / سود ارز ترجیحی در جیب ثروتمندان رفت

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: اگرچه به دلیل بروکراسی‌های حاکم، واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی به تعویق افتاد، اما طی هفته آینده، این واردات انجام خواهد شد.

91 میلیون دلار در نیما معامله شد / نرخ به 20 هزار و 441 تومان رسید

بانک مرکزی از معامله 91 میلیون دلار ارز در سامانه نیما ظرف روز گذشته (27 اردیبهشت 1400) خبر داد و اعلام کرد که نرخ میانگین به 20 هزار و 441 تومان رسیده است.

بورس 2400 واحد افت کرد / شاخص به یک میلیون و 172 هزار واحد رسید

شاخص کل بورس در آغاز معاملات امروز سه‌شنبه 28 اردیبهشت 1400 با افت 2466 واحدی به یک میلیون و 172 هزار و 192 واحد رسید.