سیاسی خبرگزاری مهر

سیاسی خبرگزاری مهر

تلاش می‌کنیم ارز یارانه‌ای به برخی موسسات دانش‌بنیان بدهیم

رئیس‌جمهور گفت: هر زمانی که دست بانک مرکزی باز شود ما مشکلی نداریم که برای موسسات دانش بنیان، از ارز یارانه‌ای استفاده کنیم.

جهانگیری سالروز استقلال جمهوری خلق چین را تبریک گفت

معاون اول رئیس‌جمهور در پیام‌هایی به «لی کچیانگ» نخست وزیر و «وانگ چی شان» معاون رئیس‌جمهور خلق چین، سالروز استقلال جمهوری خلق چین را تبریک گفت.

خودروهای دنا در مالکیت مجلس می‌ماند

تبریز - سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: با توجه به افزایش سرسام‌آور قیمت خودرو از زمان خرید بر اساس مصوبه هیات رئیسه خودروهای دنا به نمایندگان فروخته نمی‌شود و در مالکیت مجلس خواهد ماند.‌

طرح «جمعیت و تعالی خانواده» به زودی به صحن علنی می‌رود

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از ارائه طرح جمعیت و تعالی خانواده به صحن علنی تا دو هفته آینده خبر داد.

دولت برنامه اقتصادی ندارد / رئیس‌جمهور بخش‌های اقتصادی راهماهنگ کند

یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور باید بتواند همه بخش‌های اقتصادی دولت را با هم هماهنگ کند، گفت: واقعیت این است که دولت با نحوه‌ای ناکارآمدی مواجه است و برنامه روشنی ندارد.

توزیع کالا برگ کمک معیشتی در میان 60 میلیون ایرانی

رشت - نماینده رشت در مجلس با اشاره به اینکه کالا برگ به 60 میلیون خانوار شناسایی شده تعلق می‌گیرد، افزود: کمک به معیشت مردم در شرایط نامطلوب اقتصادی از برنامه‌های مجلس یازدهم است.

خلع ید مالک شرکت نیشکر هفت‌تپه تا 1.5 ماه آینده قطعی می‌شود

اهواز - نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی از توافق برای خلع ید مالک شرکت نیشکر هفت‌تپه به صورت قطعی تا 1.5 ماه آینده خبر داد.

آماده کمک برای پایان مناقشه و حل‌وفصل اختلافات دو کشور هستیم

واعظی در توییتی نوشت: مواضع جمهوری اسلامی ایران در مورد کشور آذربایجان همیشه شفاف بوده؛ تمامیت ارضی این کشور را به رسمیت شناخته و پایان اشغال را موجب ثبات در منطقه می‌دانیم.

لزوم استفاده ازظرفیت خیران برای تأمین زیرساخت‌های امنیت درخوزستان

دزفول - نماینده دزفول در مجلس در شورای اسلامی گفت: لازم است از ظرفیت خیران کشور برای تأمین زیرساخت‌های امنیتی و رفع کمبودهای تجهیزاتی این حوزه استفاده شود.

آمریکا باید از سوریه خارج شود / ضرورت تداوم مبارزه با تروریسم

دستیار ارشد وزیر خارجه ضمن محکوم کردن اقدامات این کشور در غارت نفت سوریه بر لزوم خروج آمریکا از این کشور و تداوم مبارزه با تروریسم تا زمان ریشه‌کن شدن آن از خاک سوریه تاکید کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی درگذشت امیر کویت را تسلیت گفت

رئیس سازمان انرژی اتمی با حضور در سفارت کویت در تهران، درگذشت شیخ «صباح الأحمد الجابر الصباح» امیر کویت را به فلاح بداح الحجرف، کاردار سفارت این کشور در تهران تسلیت گفت.

خلع ید مدیریت فعلی شرکت هفت تپه تا پایان آبان ماه

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: خلع ید و تعیین جایگزین مدیریت فعلی شرکت هفت تپه - که تخلفات متعددی نیز داشتند - تا پایان آبان ماه صورت می‌پذیرد.

پرونده ترور سردار سلیمانی بسته نشده است

وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان، به سوالاتی درباره نقش ایران در حمله سایبری به آمریکا و تلافی‌جویی ایران برای ترور سردار سلیمانی پاسخ داد.

برخورد یک فروند راکت خمپاره به روستای محمدصالحلو خداآفرین

تبریز - یک فروند راکت خمپاره طرف‌های درگیر در جنگ قره باغ به روستای محمدصالحلو خداآفرین برخورد کرد.

سامانه الکترونیکی امورمجلس وزارت امور اقتصادی ودارایی رونمایی شد

سامانه الکترونیکی معاونت امور مجلس وزارت امور اقتصاد و دارایی با حضور معاون پارلمانی رییس جمهوری و وزیر امور اقتصادی و دارایی رونمایی شد.

رئیس کل بانک مرکزی از وضعیت اقتصادی کشور به مجمع تشخیص گزارش داد

مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر روز چهارشنبه، نهم مهرماه به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور اعضا تشکیل شد.