سیاسی خبرگزاری میزان

سیاسی خبرگزاری میزان

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی مقابله با چالش‌های کنونی جهان را مستلزم شکل گیری «نظم چند جانبه نوین» بر اساس واقعیت ها، اصلاح ساختار سازمان ملل و شورای امنیت و همچنین عدم مداخله قدرت‌های بزرگ در سازمان‌های بین المللی دانست.

موشک بالستیک «حاج قاسم» به طول 11 متر و وزن هفت تن است، این موشک کاملا ایرانی برد تا آسمان سرزمین‌های اشغالی را دارد، موشک بالستیک حاج قاسم، قدرت فرود به آسمان گنبد آهنینی رژیم صهیونیستی را دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شهادت سردار سلیمانی اثبات کرد که انگیزه مقاومت بیش از پیش تقویت شده است، گفت: از این رو مطمئن هستیم مانند گذشته مبارزات ملت فلسطین در مقابل متجاوزان، افتخارآفرین و تحسین برانگیز خواهد بود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه دفتر یادبود جانباختگان فاجعه اخیر تروریستی کابل را به امضا رساند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: در نخستن روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری 57 داوطلب نام‌نویسی کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای رسمی به روسای مجالس کشور‌های اسلامی و برخی پارلمان‌های جهان و دبیرکل سازمان ملل متحد، جنایات صهیونیستی در فلسطین و حمله به نمازگزاران و هتک حرمت مسجد الاقصی را به شدت محکوم کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار پیامی در فضای مجازی نوشت: تنها راه حل عادلانه قضیه فلسطین، ارجاع به اراده فرزندان واقعی این سرزمین و برگزاری همه‌پرسی است.

رهبر معظم انفلاب در دیدار تصویری با جمعی از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی کشور گفت: جهانیان باید با محکوم کردن جنایات وحشیانه و ظالمانه صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی، به وظایف خود عمل کنند.

وزیر امور خارجه خطاب به نیرو‌های بیگانه خلیج فارس در توییتی نوشت: شما دقیقا قرار است از سواحل چه کسی محافظت کنید؟

در روز اول ثبت نام از نامزد‌های ریاست جمهوری، تعدادی از چهره‌های شناخته شده در فضای سیاسی کشور برای ثبت نام وارد وزارت کشور شدند.

اگر فردی با قیمت ارزان‌تری گندم بخرد و به ازای هر نفر سه کیلو از همان گندم را به فقیر بدهد کفایت می‌کند. بنابراین، قیمت و نوع برنج (ایرانی و خارجی) بسته به قیمت هر شهر و محلی ممکن است متفاوت باشد.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: ما اینقدر توجه داریم که مرجع قانونگذاری به طور خاص مجلس شورای اسلامی است؛ اما شورای نگهبان طبق اصل 115 و به موجب سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری این مصوبه را تصویب کرده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر اینکه شهید والامقام سرلشکر فلاحی چهره‌ای بی‌نظیر، عارف، مجاهد و معلم زمان خودش بود، گفت: تمام خصوصیات اخلاقی و اصول فرماندهی آن شهید والامقام امروز در ارتش جمهوری اسلامی ایران سرلوحه و الگو قرار گرفته است.

نیروی دریایی سپاه ضمن رد ادعای وزارت جنگ آمریکا، درباره نزدیکی شناورهای این نیرو، گفت: بهتر است، آمریکایی‌ها از رفتار غیرحرفه‌ای پرهیز و با تمکین قوانین و مقررات دریانوردی امنیت خلیج فارس را به مخاطره نیندازند.

محافل جزخوانی و انس با قرآن کریم در تعدادی از مجتمع‌های مسکونی شهر مقدس قم در ایام نورانی ماه مبارک رمضان با همت نیرو‌های جهادی برگزار شد.

وزیر امور خارجه کشورمان با همتای الجزایری خود به صورت تلفنی، گفت‌وگو و تبادل نظر کزد.