سیاسی خبرگزاری میزان

سیاسی خبرگزاری میزان

در هفته دفاع مقدس ماکت «پهپاد انتحاری کیان» که ساخته دست توانمند متخصصان ارتش جمهوری اسلامی ایران است به موزه «مقاومت، ایثار و پیروزی» شهرستان ری اهدا شد.

وزیر کشور با صدور حکمی حسن جعفری را به عنوان سرپرست استانداری خراسان رضوی منصوب کرد.

معاون اول رییس جمهور تصمیمات اتخاذ شده در جریان سفر به استان هرمزگان و بازدید از مجتمع بندری شهید رجایی به منظور تسهیل در ورود و تعیین تکلیف کالا‌های وارده به اماکن گمرکی کشور را برای اجرا به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ کرد.

رییس جمهور با بیان اینکه در حوزه علمی و فناوری در مدت 7 سال تلاش بسیار خوبی شده است، گفت: معاونت علمی و فناوری حوزه معاونت رییس جمهوری و وزاتخانه‌های مربوط در زمینه ارتقاء شرکت‌های دانش بنیان تلاش بسیار زیادی کردند.

استاندار تهران با بیان اینکه حمل و نقل نقش زیربنایی در رشد و شکوفایی اقتصادی کشور دارد، گفت: در دولت تدبیر و امید پروژه‌ها سرعت منطقی گرفته و ایمن سازی اولویت دارد

طرح‌های ملی در حوزه‌های علمی و فناوری و کشاورزی در بیست و ششمین هفته از پویش «تدبیر و امید برای جهش تولید» به صورت ویدئو کنفرانس با دستور رییس‌جمهور افتتاح شد.

معاون اول رییس جمهور در پیام‌هایی جداگانه به «لی کچیانگ» نخست وزیر و «وانگ چی شان» معاون رییس جمهوری خلق چین، فرا رسیدن هفتاد و یکمین سالروز استقلال جمهوری خلق چین را تبریک گفت.

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه به دشمن اجازه تحرک و فعالیت علیه منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی را نمی‌دهیم، گفت: نیروی دریایی ارتش در صحنه دفاع از منافع جمهوری اسلامی فعالانه حضور دارد.

معاون امور تخصصی قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاءالانبیاء (ص) گفت: زمانی که صدام به ایران حمله کرد، شورای امنیت سازمان ملل تا یک هفته تشکیل جلسه نداد و فرصت داد که بتواند پیشروی کند و به اهدافش برسد.

بخش‌هایی از خاطرات رهبر معظم انقلاب اسلامی از دوران دفاع مقدس در مستند «در لباس سربازی» برای نخستین بار منتشر می‌شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه در اربعین، مراسم پیاده‌روی درون‌شهر‌ها و روستا‌ها نداریم، گفت: رعایت پروتکل‌ها در برخی حوزه‌ها مانند پاساژها، آرامستان‌ها، ناوگان حمل و نقل عمومی و شهری، اصناف، پست بانک‌ها سیر نزولی یافته که باید نظارت بر این بخش‌ها بیشتر شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن تاکید بر آمادگی ایران برای پیشبرد سریع حل و فصل اختلافات و میانجیگری در قره باغ، خواهان ورود فعال وزارت امور خارجه برای پایان دادن به اختلافات قره باغ شد.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران با حضور در سفارت کویت در تهران، درگذشت شیخ «صباح الأحمد الجابر الصباح» امیر کویت را تسلیت گفت.

سخنگوی هیئت رییسه مجلس گفت: با توجه به افزایش سرسا‌م‌آور قیمت خودرو از زمان خرید بر اساس مصوبه هیئت رئیسه خودروهای دنا به نمایندگان فروخته نمی‌شود و در مالکیت مجلس خواهد ماند.‌

رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی به مرزوق الغانم، رییس مجلس الامه کویت درگذشت شیخ صباح احمد جابرالصباح امیر کویت را تسلیت گفت.

رییس کمیسیون عمران مجلس شواری اسلامی با انتشار پیامی در فضای مجازی اعلام کرد که سرنوشت محصولات فولادی پس از ورود به بورس، دلیلی برای مخالفت کمیسیون عمران از ورود مسکن به بورس است.