سیاسی خبرگزاری میزان

سیاسی خبرگزاری میزان

امام جمعه ابرکوه گفت: برخلاف غفلت بسیاری از نخبگان و علماء جهان اسلام و به رغم لجبازی بعض دولت‌های خود فروخته منطقه - دشمن بیش از آنان به اهمیت وحدت مسلمین پی برده و می‌داند که وحدت نسخه علاج درد‌های مزمن جهان اسلام است و به همین دلیل ترویج‌گر اندیشه وهابی‌گری و تکفیری با صحنه گردانی صهیونیسم جهانی شد و طی سال‌های اخیر در جهان اسلام حوادث تلخ و دردناکی را در مخدوش جلوه دادن چهره تابناک...

رئیس جمهور کوبا در گفت‌وگو با وزیر امور خارجه ضمن تاکید بر مواضع این کشور در ضدیت با تحریم‌ها و اقدامات آمریکا علیه ملت ایران، آمادگی کشورش را برای همکاری با ایران در زمینه تولید واکسن کرونا اعلام کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت ماموستا عبدالقادر بیضاوی امام جمعه اهل سنت ارومیه را تسلیت گفت.

در دیدار وزیر امور خارجه ایران با معاون اول نخست وزیر کوبا ضمن تاکید بر توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف، درباره استفاده از تجربیات دو کشور در حوزه‌های پزشکی، نانو تکنولوژی، علمی، دارویی و انرژی توافق شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه عصر امروز این کمیسیون کمیسیون مقرر شد که کمیته روابط خارجی این کمیسیوم مناقشه قره‌باغ را مورد بحث و بررسی قرار دهد.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه گفت: طی هشت ماه گذشته در برخی شهر‌ها بیمارستان صحرایی برای درمان بیماران کرونایی برپا کردیم و امروز هم اگر چنین نیازی احساس شود، آمادگی لازم برای برپایی بیمارستان صحرایی را داریم.

کارشناس مسائل منطقه گفت: ایران 90 درصد از نیازهای صنعت دفاعی و نظامی خود را در داخل تأمین کرده و شاید 10 درصد نیاز به خرید تسلیحات داریم؛ بنابراین آمادگی لازم جهت صادرات تسلیحات نظامی به کشورهایی که آمادگی لازم این موضوع را دارند، داریم.

کارشناس مسائل منطقه گفت: دولت سوریه اعتقاد دارد که جمهوری اسلامی ایران پس از پایان بحران سوریه نقش مهمی در بازسازی اقتصاد سوریه ایفا کند و هم به اقتصاد سوریه و هم اقتصاد ایران کمک کند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه بودجه‌ریزی باید به سمت عملیاتی شدن حرکت کند، گفت: ما باید برای مقاوم کردن اقتصاد ملی بر اساس نظریه اقتصاد مقاومتی، اصلاحات اساسی را در نحوه بودجه‌ریزی و برنامه‌ریزی ایجاد کنیم.

عقلانیت به معنای محاسبه درست است؛ بعضی‌ها اسم عقل و عقلانیت را که می‌آورند، منظورشان از عقلانیت ترسیدن است؛ وقتی می‌گویند عاقل باشید، یعنی بترسید، یعنی منفعل باشید، یعنی از مقابل دشمن فرار کنید! نه، [این درست نیست]؛ ترسو‌ها حق ندارند اسم عقلانیت را بیاورند. ترسیدن و فرار کردن و میدان را خالی کردن، اسمش عقلانیت نیست، اسمش همان ترس و فرار و مانند این‌ها است؛ عقلانیت یعنی محاسبه درست.

یکی از یادگار دوران دفاع مقدس با اشاره به عملکرد نیرو‌های مسلح برای مقابله با بیماری کرونا، گفت: در فاز اول گسترش فراگیری کرونا، دیدیم که ارتش و سپاه با تجهیز بیمارستان‌ها و آماده سازی خودشان و ظرفیت‌سازی که انجام دادند، توانستند در کنار همراهی با وزارت بهداشت، بر آن موج غلبه کنند.

وزیر دفاع ضمن تاکید بر اینکه از امروز ما مجاز هستیم هر چیزی که نیاز داریم از دنیا تهیه کنیم و آنچه که دیگران نیاز دارند و ما می‌توانیم آن را تأمین کنیم از ما خریداری کنند، گفت: این در حالی است که امریکایی‌ها طی یک سال گذشته تمام تلاش خود را کردند یا این محدودیت‌ها برداشته نشود، یا اینکه محدودیت‌های جدیدی اعمال شود.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: آمریکایی‌ها خواهان ایجاد مشکلات مالی و فشار بر مردم هستند تا با شکست مقاومت مردم، مسئولان را وادار به پذیرش خواسته‌های خصمانه و زیاده‌شان کنند که هیچ‌گاه در این هدف شوم موفق نخواهند بود.

پیشنهاد وزارت کشور برای تصدی استانداری خراسان رضوی توسط محمد صادق معتمدیان در جلسه امروز هیئت دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و هیئت وزیران پس از بررسی صلاحیت و برنامه های وی، به ایشان رأی اعتماد داد.

رییس دفتر رییس‌جمهوری گفت که نحوه و محل مصرف منابع صندوق توسعه ملی برای بیماری کووید19 طبق سیاست هیئت امنای صندوق و طبق مقررات مصوب صورت می‌گیرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن انتقاد از دست‌اندازی دولت به صندوق توسعه ملی به بهانه‌های مختلف گفت: به نظر می‌رسد باید کسی بتواند جلوی اینگونه اقدامات غیرعقلایی دولت را که در پایان سال فعالیت خود سر می‌برد بگیرد.