سیاسی خبرگزاری میزان

سیاسی خبرگزاری میزان

رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با رئیس مجلس دیدار کرد.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و ارمنستان ضمن اظهار نگرانی از مناقشه اخیر ارمنستان و آذربایجان و ابراز خرسندی از برقراری آتش‌بس میان دو کشور گفت: امیدواریم با درایت مسئولان دو کشور آتش بس تثبیت شود و طرفین برای حل این موضوع به میز مذاکره بازگردند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با رییس شورای‌عالی مصالحه ملی افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در برنامه گفت‌وگو محور و زنده تیتر امشب شبکه خبر به موضوع پایان یافتن محدودیت‌های تسلیحاتی خواهد پرداخت.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه دستگاه قضایی روحیه مشارکت و همراهی بالایی با استانداری در رفع موانع تولید دارد، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 44 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان تشکیل شده که در پی آن 12 واحد صنعتی احیا و راه اندازی مجدد شده‌اند.

رییس جمهور با بیان اینکه دولت فقط شعار نمی‌دهد، گفت: می دانیم مردم امروز در فشار اقتصادی هستند؛ اما دولت همه توان خود را برای تامین ارز و کالای مورد نیاز جامعه بکار برده و خواهد برد.

آیت‌الله «اشرفی اصفهانی» به گفته نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، زندگی بسیار ساده‌ای و استثنایی داشت و با اینکه سن بالایی داشت ورود رزمندگان به خدمت را مرکزیت می‌کرد و در سنین70 الی 80 سالگی به جبهه می‌رفت و مشوق رزمندگان اسلام بود.

رییس مجلس شورای اسلای گفت: بنده توفیق دوستی، همسنگری و کنار هم بودن را با شهید شوشتری و شهید محمدزاده از روزهای اول انقلاب تا لحظه شهادت داشتم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه متاسفانه دولت اراده‌ای برای تنظیم و تثبیت بازار ارز ندارد، گفت: در حال حاضر چندین میلیارد دلار ارز در خارج از کشور داریم، اما برای وصول و دریافت این منابع تحرک از سوی دولت مشاهده نمی‌شود.

معاون اول رییس جمهور گفت: دولت با محدودیت‌های فراوانی در بخش بودجه روبروست، اما تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا اجازه ندهد که یأس و ناامیدی بر جامعه مستولی شود.

جانشین معاون تربیت و آموزش ارتش با بیان اینکه نیرو‌های مسلح، بازوی مهم کارخانه تولید امنیت است، گفت: تلاش نیرو‌های مسلح برقرار داشتن این امنیت پایدار است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تدوین برنامه پنج ساله هفتم توسعه در کشور گفت: ما حتما در برنامه پنج ساله هفتم توسعه احکام را به صورت ملی و منطقه‌ای و استانی پیش خواهیم برد چراکه برخی از احکام نیاز است برای یک منطقه و شهرستان نوشته شود، لذا آن موضوع آنقدر مهم است که ممکن است اثر گذار باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضعف مدیریت را عامل اصلی تضعیف سیستان و بلوچستان و محرومیت این استان دانست و با اشاره به ظرفیت‌های بسیار مهم این استان در حوزه‌های کشاورزی، شیلات و ترانزیت به لزوم بهره مندی مرزنشینان از ظرفیت‌های مرز و پایانه‌های مرزی اشاره کرد.

سرپرست پیشین سرکنسول‌گری ایران در مزار شریف، پیشاور و قندهار، گفت: برای ایران با توجه به فشار تحریم‌هایی که بوده، یک مزیت است که بتواند با همسایه‌های خود از طریق زمینی، ارتباطات تجاری داشته باشد.

عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه متأسفانه زمان زیادی از فرموده مقام معظم رهبری پیرو اصلاح ساختار بودجه به دولت می‌گذرد، گفت: بی‌راه نیست که بگوییم بخشی از مشکلات کشور نظیر کاهش ارزش پول ملی و تورم شاید ناشی از همین امر یعنی عدم اصلاح ساختار بودجه باشد.

نیروهای مسلح به جز تأمین امنیت، کارهای مهم دیگری هم دارند که یکی از بزرگ‌ترین کارهای نیروهای مسلح ما ارائه‌ی خدمات به ملت است؛ هم ارتش، هم سپاه، هم نیروی انتظامی و هم بسیج، انواع خدمات را در سالهای گذشته و بخصوص در این برهه‌ی اخیر به ملت ایران هدیه کرده‌اند.