فرهنگی خبرگزاری میزان

فرهنگی خبرگزاری میزان

کتاب «کالک های خاکی» خاطرات شفاهی سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری که به قلم گل علی بابایی گه در انتشارات سوره مهر منشر شده است.

فیلم سینمایی «زیبای سیاه» به نویسندگی و کارگردانی «اشلی آویس» اکران بین المللی خود در سینما‌های جهان را از بیست و هفتم ماه نوامبر سال 2020 آغاز کرد و توانست در هفته اول اکران به فروشی معادل 13 میلیون دلار دست پیدا کند.

بازیگر سریال «یوسف پیامبر (ع)» گفت: به تازگی متوجه شدم که کارگردان سریال «حضرت موسی (ع)» تغییر کرده است، این تغییر بدون شک برای بهبود و رشد اثر شکل گرفته و تغییری در حضورم در این سریال نخواهد داد.

یک نویسنده کتاب گفت: کتاب «نرگس» داستان زندگی پسری انقلابی است که در بحبوحه پیش انقلاب اسلامی با رویداد‌های متعددی روبه‌رو می‌شود و خواهرش نیز به علت محجبه بودن از مدرسه اخراج می شود و داستانی جذاب با به دنبال دارد.

فیلم سینمایی «جمشیدیه» به کارگردانی «یلدا جبلی» که سال گذشته برای اکران آماده شده بود، پس از شیوع بیماری کرونا و تعطیلی سینماها در نهایت اکران آنلاین را برای نمایش خود انتخاب کرد.

سینمای ایران طی ماه‌های گذشته با اخبار و حواشی فراوانی روبرو بوده است، چرخه اکران با توقف طولانی مدت روبرو شده و از سویی تولیدات سینمایی نیز اختلالات فراوانی را تجربه کرده اند. حال بعد از شیوع موج سوم بیماری کرونا بار دیگر تعطیلی طولانی مدت را تجربه می کنند.

چهارمین نشست تخصصی «کاربردی سازی مطالعات قرآنی» برگزار می‌شود.

کتاب «دیوار 1358» نوشته امیر حسین قاضی توسط انتشارات کتابستان معرفت منتشر شد.

بازیگری یکی از مشاغل محبوب در سطح جهان محسوب می‌شود، بازیگری فارغ از شهرت و ثروتی که ممکن است برای فرد بازیگر به همراه داشته باشد، جهانی است که می‌توان در آن ایفای نقش در قالب شخصیت‌های مختلف را تجربه کرد.

مرحله اول داوری آثار رسیده به دبیرخانه دومین دوره جشنواره رمان کوچه آغاز شد.

سریال «دودکش 2» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد و تهیه‌کنندگی زینب تقوایی اخیرا وارد مرحله پیش‌تولید شده است.

پس از شیوع موج سوم بیماری کرونا و تعطیلی دوباره تمامی تماشاخانه‌های تئاتر، این هنر با سکون غیر قابل منتظره‌ای روبرو شد، هر چند بسیاری از هنردوستان تئاتر با ایجاد رویداد‌های مجازی سعی در زنده نگه داشتن این هنر طی هشت ماه اخیر داشتند، اما ضرر وارد شده بر تئاتر بسیار بالا بود.

کتاب «مسافران جاده‌های سرد» که به قلم مجید محبوبی روایتی از درگیری های کردستان در روزهای ابتدایی انقلاب که در انتشارات کتابستان معرفت نوشته شده است.

کمیسیون ملی یونسکو در حاشیه برپایی اولین دوره از جشنواره فیلم کوتاه «سلفی 20» از ژالو علو تقدیر کرد.

رمان «مثل بیروت بود» به قلم زهرا اسعد بلند دوست که روایتی از همسر یکی از شهدای مدافع حرم که توسط انتشارات کتابستان منشر شده است

جدول شماره 86 شبکه های آموزش، چهار و قرآن و معارف سیما برای روز دوشنبه 10 آذر اعلام شد.